Panele fotowoltaiczne2021-08-23T13:42:41+02:00

Panele fotowoltaiczne

Czym są?
Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne są niezbędnym elementem każdej instalacji fotowoltaicznej, który umożliwia konwersję energii słonecznej w energię elektryczną. Ich bazą są ogniwa fotowoltaiczne, najczęściej produkowane z krzemu, który należy do materiałów półprzewodnikowych. Innymi materiałami wykazującymi te same właściwości, jednak znacznie rzadziej wykorzystywanymi, są german lub selen.

Najistotniejsze parametry, według których oceniane są panele słoneczne, to moc i wydajność. Na ich podstawie dostosować można konkretny rodzaj panelu fotowoltaicznego do swoich potrzeb i możliwości. Bez tej analizy trudno jednoznacznie wskazać, który produkt jest najlepszy. Stosowane przez producentów rozwiązania mają odpowiadać ich finalnemu przeznaczeniu i warunkom, w jakich będą użytkowane.

Panele fotowoltaiczne – MOC

Moc paneli fotowoltaicznych określana jest w jednostce Wp – ang. watt peak czyli wat mocy szczytowej. Odnosi się do mocy ogniw czyli pracy w punkcie mocy maksymalnej dla konkretnego modelu. Dostępne na rynku rozwiązania zazwyczaj plasują się pomiędzy wartościami 300 Wp – 455 Wp. Moc paneli w warunkach użytkowych uzależniona jest od promieniowania słonecznego i temperatury, którą osiąga panel.

wydajności paneli solarnych decyduje rodzaj użytej technologii w produkcji ogniw fotowoltaicznych. To jednocześnie jeden z podstawowych podziałów paneli. Na rynku dostępne są dwa rozwiązania. Pierwsze to panele słoneczne monokrystaliczne, drugie – panele słoneczne polikrystaliczne. Oba te rodzaje dostępne są w naszej ofercie. Jaka jest różnica pomiędzy nimi w kontekście użytkowania?

Ogniwa fotowoltaiczne w panelu monokrystalicznym stanowią części pojedynczego kryształu krzemu. Natomiast w przypadku paneli słonecznych polikrystalicznych ogniwa wyprodukowane są z polikrystalicznego krzemu – stopionych ze sobą do postaci płytki pojedynczych kryształów krzemu. Łączenie dużej ilości kryształów „blokuje” swobodę przemieszczania się elektronów, a zatem sama wydajność paneli polikrystalicznych w relacji do ich wielkości jest niższa niż w przypadku tych monokrystalicznych.

Ale w tym przypadku pod uwagę trzeba wziąć również finalną cenę produktu. Technologia produkcji paneli słonecznych monokrystalicznych wymaga dużo większych nakładów finansowych. Z tego powodu jest to rozwiązanie droższe.

Baterie słoneczne 
wiodący producenci

W naszej ofercie zebraliśmy różnorodne zestawy fotowoltaiczne proponowane przez firmy będące liderami w branży. Każda z nich wprowadza innowacje, które mają znaczący wpływ na jakość oferowanych rozwiązań. Wśród producentów znajdują się chociażby JaSolar, Risen Energy, LG czy LONGI SOLAR.

Współczesne baterie słoneczne to urządzenia wysokiej jakości. Odporne są na działanie czynników zewnętrznych, wilgoć czy zanieczyszczenia lub korodowanie. Często zabezpieczane są powłokami podnoszącymi ich wytrzymałość na uszkodzenia. Odpowiadają za to również trwałe połączenia pomiędzy modułami. Dzięki temu produkty, zarówno w czasie montażu, jak i użytkowania, są odpowiednio zabezpieczone.

Fotowoltaika QCELLS-Hanwha

Panele fotowoltaiczne JA SOLAR

Jeden z 5 największych i najbardziej innowacyjnych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie.JA SolarJA Solar Holdings Co. Ltd. jest jednym ze światowych liderów w produkcji wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych. Produkty firmy są wykorzystywane w obszarze mieszkalnym i komercyjnym oraz przy projektach naziemnych elektrowni fotowoltaicznych. JA Solar Holding Co. Ltd. działa na [...]

PANELE RISEN ENERGY

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ, WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ, TECHNOLOGIA HALF CUT, CERTYFIKAT TIER1, 9 BUSBARÓW Risen Energy to firma z ponad 30-letnim doświadczeniem zajmująca się badaniami i rozwojem, własną produkcją, sprzedażą i serwisem modułów fotowoltaicznych, mająca wysoką pozycję w rankingu Bloomberg’a Tier 1. Zdolność produkcyjna przedsiębiorstwa w 2015 r. osiągnęła 2,5 GW, [...]

Panele fotowoltaiczne LONGI SOLAR

Rekord świata w poziomie wydajności. Wszystkie cztery nagrody TOP PERFORMER w testach niezawodności PVEL 2019. Najwyższa technologia PERC.Technologia Half Cut. LONGI SOLAR LONGI SOLAR to jeden z największych na świecie producentów paneli fotowoltaicznych, biorąc pod uwagę sprzedaż za rok 2017. LONGI SOLAR jest firmą prowadzącą badania nad rozwojem modułów i ogniw fotowoltaicznych, dążącą do [...]

Panele fotowoltaiczne QCELLS-Hanwha

O Firmie Hanwha Q CELLS Co., Ltd. (NASDAQ:HQCL) to jeden z najwiekszych i najbardziej rozpoznawalnych producentów najwyższej jakości płytek krzemowych i paneli fotowoltaicznych na świecie. Główne siedziby firmy to Thalheim Niemcy i Seoul, Południowa Korea (Technology & Innovation HQ). Ogniwa fotowoltaiczne Hanwha – niezawodne rozwiązanie Panele słoneczne Hanwha odznaczają się tym, że przez długi czas zachowują swoją [...]

Panele fotowoltaiczne SHARP

SHARP Blisko 60 lat doświadczenia, najwyższej jakości materiały, doskonała wydajność, światowa renoma – tym cechują się panele fotowoltaiczne Sharp. Moduły te świetnie sprawdzą się wszędzie – na bloku, domu czy budynku użyteczności publicznej. Szeroko wykorzystywane są także w przemyśle. W naszym asortymencie znajdują się monokrystaliczne oraz polikrystaliczne panele Sharp. Na wszystkie ogniwa udzielana jest wieloletnia gwarancja dotycząca [...]

Zainteresowany?
Przygotujemy
ofertę dla Ciebie

Zainwestuj w rozwój swojego przedsiębiorstwa już dziś i skontaktuj się z nami by uzyskać szczegółowe informacje na temat finansowania, dotacji oraz dostępnych kredytów. Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą jak najszybciej to możliwe i odpowie na każde Twoje pytanie.

Zadzwoń – odpowiemy na Twoje pytania
tel.: 500 260 400

Fotowoltaika – Nasze oddziały

Przejdź do góry