Folie grzewcze

Czym jest
folia grzewcza
?

Folie grzewcze to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania. Ten elastyczny grzejnik elektryczny działa na zasadzie promieniowania podczerwonego, dzięki czemu ogrzewanie jest bardziej wydajne. Ten typ ogrzewania może być stosowany jako podstawowe źródło do ogrzania pomieszczeń, jak i również stanowić dodatkowe ogrzewanie dające komfort ciepłej podłogi. Jest to dużo łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnej „podłogówki”, które można stosować zarówno na etapie budowy jak i w istniejących budynkach.

Folia grzewcza dla domu i firmy

Folia grzewcza na podczerwieńjak to działa?

Folia grzewcza wykorzystuje mieszankę grafitu o odpowiedniej gęstości i proporcjach. Mieszanka ta stanowi nośnik ciepła i podczerwieni w folii grzewczej. Ogrzewanie folią grzewczą należy do tak zwanego zero emisyjnego systemu grzewczego w nowoczesnych ekologicznych budynkach, a także w budynkach, w których wykonano prace termomodernizacyjne. Folia na podczerwień działa niczym grzejnik elektryczny z grafitową grzałką. Grzałka ta pod wpływem oporu elektrycznego produkuje ciepło. Ciepło to występuje w formie długiego promieniowania podczerwonego. Tak powstałe ciepło ogrzewcza wszystkie przedmioty, znajdujące się w zasięgu promieniowania podczerwonego. Przykładowo, stosując folię grzewczą do ogrzewania podłogowego, będzie ona nagrzewała nie tylko podłogę, ale też ściany, sufit, a także inne przedmioty, które znajdują się w zasięgu promieniowania. W zależności do tego, gdzie zostanie umiejscowiona folia grzewcza, a także jaka jest jej moc, proces nagrzewania pomieszczenia będzie przebiegał nieco inaczej.

Folia grzewcza do ogrzewania podłogowego
Folia grzewcza pod panele
Folia grzewcza pod panele
Jak montować folię grzewczą?
Folia grzewcza - ogrzewanie nie tylko w domu

Zastosowanie folii grzewczej?

Charakterystyczne właściwości folii grzewczej, a zwłaszcza jej cienka i elastyczna budowa, a także dostępne różne napięcia elektryczne występujące w bardzo szerokiej gamie mocy grzewczych sprawiają, że znajduje ona szerokie zastosowanie w ogrzewaniu pomieszczeń i budynków. Może być stosowana do ogrzewania domów, mieszkań, hal magazynowych, hal produkcyjnych, biur, przedszkoli, szpitali, hoteli, kościołów, sklepów, kontenerów, kamperów czy łodzi. Montaż folii grzewczej nie ogranicza się do stosowania jej do ogrzewania podłogowego. Popularne jest stosowanie folii grzewczej pod panele, ale też można stosować folię grzewczą pod płytki, panele winylowe, podłogi drewniane, gres, kamień czy wykładzinę. Co więcej, folia grzewcza może być też montowana pod lustrami, płytkami na ścianie, a nawet na suficie.

Zainteresowany?
Przygotujemy
ofertę dla Ciebie

Dzięki naszemu działowi finansowemu będziesz mieć informacje oraz wsparcie w uzyskaniu dostępnych dotacji, ulg, finansowań oraz korzystnych kredytów. Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Zadzwoń – odpowiemy na Twoje pytania
tel.: 500 260 400

Fotowoltaika – Nasze oddziały