Jeden z wiodących europejskich producentów falowników do instalacji solarnych (fotowoltaicznych)

Optymizery mocy Solaredge

Instalacje solarne to nie tylko panele odbierające energię. Niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu systemu są m.in. inwerteryoptymizery czy specjalistyczne programy i aplikacje do zarządzania. Przedsiębiorstwem zajmującym się produkowaniem tego typu nowoczesnych elementów jest Solaredge.

Optymizery Solaredge

Ta renomowana marka ma już ponad 12 lat doświadczenia i posiada swoje biura na całym świecie – od Stanów Zjednoczonych, po Niemcy, Japonię czy Izrael. W naszej ofercie znajdują się m.in. optymizery Solaredge, które pozwalają zwiększyć uzysk energetyczny – nawet o 25%.

Optymizery Solaredge wyposażone są w system niezależnej optymalizacji, dzięki temu są kompatybilne z każdym falownikiem. Charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością na poziomie 99.5%. Pozwalają na zoptymalizowanie i podniesienie wydajności już istniejących instalacji.

Jak działają optymizery fotowoltaiczne Solaredge?

Optymizery umożliwiają uzyskanie jak najwyższej sprawności systemu fotowoltaicznego, który składa się z połączonych ze sobą paneli. Podpinane są do każdego z nich indywidualnie. Dzięki nim, żaden z paneli połączonych w łańcuch nie wpływa na inny, a tym samym nie osłabia całego systemu.

Zastosowanie klasycznych inwerterów z trackerem przy szeregowym połączeniu paneli pozwala śledzić punkt mocy maksymalnej dla całego systemu. Jeśli jeden z paneli jest np. zacieniony i traci na mocy, traci ją również cały łańcuch. Jest to zgodne z zasadą, że w połączeniu szeregowym cały system działa tak, jak jego najsłabsze ogniwo.

Optymizery mocy – montaż

Optymizery montowane są osobno do każdego z paneli. Sprawiają, że każdy punkt mocy maksymalnej jest rozpatrywany indywidualnie dla każdego modułu. To szczególnie ważne, jeśli panele fotowoltaiczne nie są równomiernie oświetlone, różny jest czas i poziom ich zacienienia. Dzięki optymizerom podnosimy wydajność całego systemu.

Optymizery Solaredge są bardzo proste w montażu – robi się to przy pomocy zaledwie jednej śruby. Mają niewielki rozmiar. Pozwalają na pełną kontrolę działania systemu i redukcję napięcia w sytuacjach awaryjnych – np. w czasie pożaru.

Oferujemy rozwiązania, które sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych instalacjach paneli fotowoltaicznych. Jeśli chcesz, by Twój system był jeszcze wydajniejszy – zgłoś się do nas i wybierz oferowane elementy.