Dla prosumenta

prosument fotowoltaika

Prosument energii odnawialnej - jak nim zostać?

Nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) sprawiła, że przedsiębiorcy oprócz produkcji energii elektrycznej na własne potrzeby, będą mogli rozliczać nadwyżki w systemie korzystnych upustów. Dzięki temu staną się prosumentami, którymi do momentu wdrożenia pakietu prosumenckiego nie mogli zostać.

Projekt ten jest kolejnym celem jaki został zrealizowany w ramach pakietu Energia Plus, który ogłoszony został w styczniu bieżącego roku. Pakiet prosumencki dotyczy małych i średnich przedsiębiorstw, a także spółdzielni energetycznych, które utworzone będą mogły zostać na terenach gmin – zarówno wiejskich jak i miejsko-wiejskich.

Korzyści dla przedsiębiorców, dzięki OZE

Nadwyżki energii będą magazynowane w sieci elektroenergetycznej u operatorów z możliwością ich odbierania w razie potrzeby. Korzyści z takiego rozwiązania z pewnością zauważy każde przedsiębiorstwo, które zainwestowało, bądź ma w planach inwestycję w firmową instalację fotowoltaiczną. Status prosumenta energii odnawialnej pozwoli więc na obniżenie kosztów energii elektrycznej do minimum.


Wypełnij formularz kontaktowy i zostań prosumentem energii odnawialnej!

To pole jest wymagane.
Niepoprawny adres email.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
WYCZYŚĆ WYŚLIJ
FORMULARZ KONTAKTOWY
ZOSTAŃ FRANCZYZOBIORCĄ
Formularze messages
close
pvge-baner