Ulga inwestycyjna dla rolników

Zamień koszty na oszczędności, dzięki własnej Elektrowni Słonecznej.

Zainwestuj w odnawialne źródła energii, obniżając rachunki za prąd prawie do 0 zł.


Instalacja fotowoltaiczna dla rolnika


Fotowoltaika dla rolnika - ulgi i oszczędności

Rolniku!

Czy wiesz, że montując instalację fotowoltaiczną możesz skorzystać z 25% ulgi podatkowej?

Zamontuj własną Elektrownię Słoneczną, a ¼ poniesionych kosztów odlicz od podatku rolnego.

Obniżenie kosztów zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej to nie jedyna korzyść. Wytwarzanie własnej energii generuje duże oszczędności, które są odczuwalne na co dzień, maksymalnie obniżając wysokość rachunków za energię elektryczną. Instalacja fotowoltaiczna to również ważna inwestycja we własne bezpieczeństwo energetyczne, która pozwala uniezależnić się od od wahań rynkowych cen energii i jej dostaw.

Panele fotowoltaiczne dla rolników

Rosnące ceny energii w ostatnim czasie są coraz mocniej odczuwalne. Na przestrzeni ostatnich 15 lat wzrosły niemalże o 60%. To bardzo znaczące podwyżki szczególnie w dla gospodarstw rolnych, które mają całkiem spore zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Panele słoneczne dla rolników są nie tylko źródłem oszczędności. Decydując się na instalację, która jest podłączona do sieci, z czasem generujemy również zyski, odsprzedając wyprodukowane nadwyżki energii.

Fotowoltaika – ulga dla rolników

Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy z 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym, rolnik lub hodowca, który poniósł wydatki na przebudowę i modernizację budynków (w tym budowę instalacji fotowoltaicznej), ma prawo skorzystać z 25 % ulgi inwestycyjnej i obniżyć swój podatek rolny do zapłaty. Dotyczy to również zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej. Co istotne, jeśli w ramach korzystania z systemu zdecydujemy się na odsprzedaż energii do sieci, przyznana ulga nadal będzie obowiązywać.

Ulga przyznawana jest po zakończeniu inwestycji na podstawie złożonego wniosku. Polega na odliczeniu 1/4 udokumentowanej kwoty, poniesionej na inwestycję od należnego podatku rolnego. Decyzję o jej przyznaniu ulgi inwestycyjnej podejmuje właściwy dla danej gminy wójt bądź prezydent/burmistrz miasta. Istotnym warunkiem jest to, że inwestycja musi być zrealizowana na terenie gminy, gdzie położone są grunty rolne wchodzące w skład gospodarstwa.


Ile można zaoszczędzić? Przykład:

Inwestor zamontował własną Elektrownię Słoneczną, a koszt inwestycji wyniósł 20 000 zł.

Oznacza to, że będzie mógł odliczyć od podatku rolnego kwotę 5 000 zł (20 000 x 25%). Ulgę z tytułu tej inwestycji może rozliczać maksymalnie przez 15 lat. Zatem, jeżeli podatek rolny płacony przez inwestora wynosi 1000 zł rocznie – przez 5 lat nie poniesie on żadnych kosztów z tytułu podatku rolnego.

Fotowoltaika – dotacje dla rolników a możliwość skorzystania z ulgi podatkowej

W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba programów, które umożliwiają sfinansowanie części kosztów poniesionych w związku z zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznych. Starać się można o dotacje, a także o preferencyjne kredyty i pożyczki. Jednak trzeba pamiętać, że z obowiązującej ulgi podatkowej na fotowoltaikę nie będzie można skorzystać, jeśli jesteśmy beneficjentem jakiekolwiek innego programu, który gwarantuje nam dofinansowanie na ten sam cel.

Fotowoltaika dla rolnika – co warto o niej wiedzieć?

Współczesne panele fotowoltaiczne tworzą instalacje bardzo wydajne. Rynek fotowoltaiki rozwija się niezwykle dynamicznie, dostarczając produktów, które pozwalają na jak najbardziej efektywne i bezpieczne wykorzystanie czystej energii słonecznej. W skład instalacji wchodzą nie tylko panele, ale również urządzenia sterujące instalacjami i monitorujące ich pracę na bieżąco. Dzięki temu możemy w bardzo wydajny sposób korzystać z wyprodukowanej energii.

Rozwój technologii fotowoltaicznej wpływa nie tylko na wysoką jakość urządzeń, ale i obniżanie kosztów ich produkcji. A to w oczywisty sposób wpływa na obniżenie kosztów samej inwestycji przy zachowaniu jej wysokiej wydajności.


Co jeszcze warto wiedzieć:

  • Ulga nie przysługuje, jeżeli wydatki poniesione na budowę instalacji fotowoltaicznej zostały sfinansowane preferencyjnymi kredytami, pożyczkami czy dotacjami, pochodzącymi ze środków publicznych.
  • Inwestycja musi być zrealizowana na terenie gminy, w której są położone grunty rolne. 
  • Decyzję o przyznaniu ulgi inwestycyjnej przyznaje wójt (burmistrz, prezydent). 

 


Kompleksowo zajmiemy się Twoją inwestycją. Gwarantujemy bezpłatną wycenę, audyt, doradztwo, projekt, montaż, dokumentację, przyłączenie do sieci, oraz pomoc w formalnościach.


 

To pole jest wymagane.
Niepoprawny adres email.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
Bezpieczne spotkanie z Doradcą (Skype)
Informacje o firmie uzyskałem z (wybierz): Internet (Google) Internet (inne) Facebook Instagram Radio Targi Prasa Inne
* Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w marketingu PV Instalator Polska Grupa PVGE. Zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną o produktach Pv Instalator Polska Grupa PVGE.
WYCZYŚĆ WYŚLIJ
FORMULARZ KONTAKTOWY
ZOSTAŃ FRANCZYZOBIORCĄ
Formularze messages
close
pvge-baner