Zleceniodawca inwestycji: deweloper

Miejsce inwestycji: budynek mieszkalny

Lokalizacja inwestycji: Warszawa

Moduły fotowoltaiczne: JA SOLAR JAM72S20-455W (Half-Cut)

Falownik: Solaredge SE50K – RW0P0BNY

 

Całość procesu inwestycyjnego rozpoczynamy od dokładnej wizji lokalnej przeprowadzonej przez projektanta oraz wykonawcę instalacji. Niezbędnym elementem, zapewniającym profesjonalne wykonanie elektrowni słonecznej jest stworzenie projektu elektrycznego, który określi dokładne rozmieszczenie paneli na dachu, jak również sposób podpięcia instalacji fotowoltaicznej.

Po wykonaniu projektów przechodzimy do kolejnego etapu inwestycji, czyli montażu. Zawsze najistotniejszym elementem jest bezpieczeństwo, zwłaszcza w przypadku pracy na wysokościach, dlatego stawiamy nacisk na zabezpieczenie strefy pracy dźwigu przed dostępem osób trzecich, jak również informujemy mieszkańców o utrudnieniach, których mogą doświadczyć.

Na miejscu wykonywanej instalacji są już wszystkie komponenty potrzebne do montażu, pozostało jedynie przy pomocy dźwigu, przetransportować je na stanowisko docelowe, czyli na dach budynku.

W czasie rozlokowywania komponentów na dachu zadbaliśmy o to, by nie uszkodzić hydroizolacji, podkładając styropianowe płyty zabezpieczające papę przed przecięciem ostrą krawędzią.

Instalacja zaczyna nabierać kształtów, montujemy konstrukcję, optymalizatory oraz panele.

Równocześnie w pomieszczeniu technicznym postępowały prace związane z montażem falownika i zabezpieczeń prądu AC oraz DC.

Kiedy wszystko było już na swoim miejscu przystąpiliśmy do wykonania tras kablowych w stalowych korytach.

Po kilku dniach pracy uruchomiliśmy instalację, pozostała jedynie szybka konfiguracja falownika i gotowe.

Teraz cierpliwie czekamy na akceptacje zgłoszenia instalacji do OSD, a właściciel elektrowni już niedługo będzie mógł cieszyć się Najlepszą Energią Pod Słońcem.