Panele Longi Solar z rekordem wydajności!

Firma Longi Solar, producent fotowoltaicznych modułów, ogłosiła właśnie osiągnięcie nowego rekordu wydajności monokrystalicznych ogniw, w najwyższej technologii „PERC”.
Jak podaje Longi Solar, rekord ten przeszedł pozytywną weryfikację przez Krajowe Centrum Nadzoru i Inspekcji Jakości Produktów Fotowoltaicznych (CPVT).

Już w lutym tamtego roku, firma odnotowała rekordową wydajność na poziomie 23,6 %. Obecnie wartość ta osiągnęła, aż 24,06 %. Moduły zostały zbadane w standardowych warunkach testowych dla charakterystyki prądowo-napięciowej.

O LONGI SOLAR:

Longi Solar to jeden z największych na świecie producentów paneli fotowoltaicznych, biorąc pod uwagę sprzedaż za rok 2017. Prowadzi prężne badania nad rozwojem modułów i ogniw fotowoltaicznych, dążąc do osiągnięcia przełomu w monokrystalicznej technologii. Longi Solar zajmuje trzecie miejsce pod względem bankowalności wśród marek modułów fotowoltaicznych według Bloomberg New Energy Finance. Co to oznacza? W skrócie: coraz więcej banków udziela kredytów na projekty fotowoltaiczne wykorzystujące moduły firmy. Deweloperzy projektów słonecznych mają możliwości i sprzyjające warunki do finansowania projektów z wysoko wydajnymi modułami marki LONGi Solar w technologii PERC.

CO TO JEST TECHNOLOGIA PERC?

Moduły PERC – większa wydajność paneli fotowoltaicznych!

Technologia PERC (Passivated Emitter Rear Cell). Ogniwo PERC różni się od standardowych paneli budową tylnej warstwy ogniwa. Między górną częścią elektrody a dołem złącza P-N znajduje się warstwa izolatora, który ogranicza przyciągania elektronów do aluminiowej elektrody dolnej. Dodatkowo powoduje odbicie promieni słonecznych z powrotem do ogniwa, dzięki czemu ogniwo uzyskuje wyższą moc. Wszystko dzięki lepszemu wykorzystaniu promieniowania.
Możliwość wykorzystania światła przez ogniwa PERC przekłada się na wyższą wydajność – szczególnie rano, wieczorem lub w pochmurne dni.

STAWIAMY NA INNOWACYJNOŚĆ:

PVGE wykorzystuje do swoich instalacji panele monokrystaliczne LONGI SOLAR LR 6 – 60 PE, o mocy 305, 310, 320 W, a także 300 W (w wersji full black). Stawiamy na innowacyjne rozwiązania technologiczne. Trzeba przyznać, że Longi Solar w tym momencie przekracza tempo rozwoju technologicznego i przewyższa swoją sprawnością moduły europejskich producentów.