Fotowoltaika i pompa ciepła – niezależność energetyczna Twojego domu

Instalację fotowoltaiczną można bezpośrednio połączyć z działaniem pompy ciepła, uzyskując maksymalne oszczędności. Jest to rozwiązanie służące nie tylko naszym portfelom, ale również środowisku. Pompa ciepła wymaga zasilania energią elektryczną, a instalacja fotowoltaiczna produkuje ją ze słońca. Takie połączenie, jest więc rozwiązaniem kompleksowym, służącym zapewnieniu darmowego ogrzewania naszego domu.

Niezależność cieplna i energetyczna jest wyjątkowym komfortem, w czasach wysokiej niestabilności cen energii elektrycznej. Niestabilność, ta wynika m.in. z sytuacji panującej na rynku węgla i polityki energetycznej (również walki ze smogiem). Połączenie fotowoltaiki i pompy ciepła to samowystarczalność energetyczna i cieplna dla Twojego domu.

Dzięki ustawie o OZE nadmiar energii, którą wyprodukuje dla nas instalacja fotowoltaiczna można oddać do sieci, a gdy energii z systemu zabraknie (np. w nocy), możemy korzystać z tej zmagazynowanej. Zapis ten pozwala również na odebranie w okresie zimowym energii nadprodukowanej latem. Dodatkowo jeśli w danym okresie rozliczeniowym energia w „magazynie” nie zostanie w pełni wykorzystana, to mamy jeszcze 365 dni na jej wykorzystanie.

Możliwość odebrania w zimie energii nadprodukowanej latem sprawia, że połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem.

Zyskaj komfort niezależności energetycznej w swoim domu