Jeden z najlepszych europejskich producentów falowników niezbędnych do instalacji fotowoltaicznych

Inwertery Fronius

Od ponad 70 lat austriackie przedsiębiorstwo Fronius dostarcza innowacyjnych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki, w tym m.in. wydajnych inwerterów. Firma ta przesuwa granicę wydajności technologii dotyczącej ekologicznego pozyskiwania energii, dostarczając nowoczesne, bezpieczne i efektywne urządzenia. Głównym celem przedsiębiorstwa jest ulepszanie i popularyzacja technologii fotowoltaicznej, aby w przyszłości większość ludzi korzystała z tego ekologicznego źródła energii. Fronius stawia na kompleksowe rozwiązania, które spełniają różne wymagania klientów.

Falowniki Fronius – rozwiązania

Każdy falownik stanowi centralny i nieodzowny punkt instalacji fotowoltaicznej. Falowniki Fronius to różnorodne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb. Klasy ich mocy plasują się w przedziale od 1,5 kW do 27,0 kW. To sprawia, że mają bardzo szeroki zakres zastosowania. Doskonale sprawdzają się w różnej wielkości instalacjach. Falowniki jednofazowe Fronius będą świetnym rozwiązaniem do małych systemów, wystarczających na potrzeby domów jednorodzinnych. W ofercie znajdują się również modele przeznaczone do instalacji wielkopowierzchniowych.

Ponadto wśród falowników Fronius są modele dedykowane niestandardowym warunkom czy powierzchniom, na jakich zamontowane są panele. Znajdziemy tu falowniki, które nadają się do dachów o niejednorodnej, zakrzywionej płaszczyźnie.

Inwertery jednofazowe Fronius

Jednym z najbardziej popularnych urządzeń w tej grupie inwerterów są inwertery jednofazowe. Sztandarowym modelem jest tutaj Fronius Primo, który zapewnia zoptymalizowany sposób zarządzania energią. Przeznaczony jest przede wszystkim do użytku w gospodarstwach domowych. To urządzenie beztransformatorowe, w klasie mocy od 3,0 kW do 8,2 kW. Jego zaletą jest duża elastyczność w projektowaniu samej instalacji, którą będzie obsługiwał (technologia SuperFlex Design). Wyróżnia go także niezwykle prosty system montażu instalacji.

Inwertery Fronius – funkcjonalność

Inwertery Fronius są urządzeniami, które posiadają rozbudowany pakiet komunikacyjny, z bardzo użytecznym interfejsem WLAN. Mogą być one łatwo zintegrowane z innymi elementami systemu, a do tego pozwalają na proste zarządzanie przesyłaniem energii do sieci. Urządzenia bardzo łatwo konfigurować, co czyni je wyjątkowo przyjaznymi dla użytkownika.

Postaw razem z nami na wyjątkowe produkty Fronius, sprawdź oferowane produkty i zaufaj naszemu doświadczeniu. Zapraszamy do kontaktu w razie pytań dotyczących inwerterów.