Blog

Fotowoltaika w Polsce coraz bardziej się opłaca! Sprawdź dlaczego!

Zobacz jakie korzystne zmiany zostały wprowadzone do programu „Czyste Powietrze”.

Skrócony czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku i niższe progi dochodowe to tylko dwie z dziesięciu zmian, które znacznie ułatwią procedurę starania się o bonifikatę w ramach „Czystego Powietrza”.

W trosce o walkę ze smogiem rząd systematycznie wprowadza liczne udogodnienia i dotacje, których celem jest zachęcenie odbiorców do korzystania z Odnawialnych Źródeł Energii. Oprócz najpopularniejszego programu „Mój Prąd”, który gwarantuje dofinansowanie do fotowoltaiki w kwocie 5000 zł, możemy liczyć na ulgę termomodernizacyjną, oraz program „Czyste Powietrze”.

czyste powietrze

Program „Czyste Powietrze” realizowany będzie do 2029 r. Jego celem jest poprawa efektywności energetycznej budynków i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Na przełomie marca i kwietnia 2020 zostaną wprowadzone zmiany, które znacznie usprawnią proces składania wniosków. Poprawa efektywności programu została zapowiedziana przez prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Piotra Woźnego. Rada Nadzorcza NFOŚiGW oficjalnie zatwierdziła już 10 zmian do programu „Czyste Powietrze”.

program czyste powietrze nfosigw

Co się zmieni w programie „Czyste Powietrze”?

Przede wszystkim uproszczony zostanie proces składania wniosków, skrócą się terminy oczekiwania na jego rozpatrzenie i zmniejszy się próg dochodu, który uprawnia do dofinansowania.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze z punktu widzenia wnioskodawcy zmiany:

 1. Uproszczenie wniosku o dotację. Zamiast gromadzenia zbędnej dokumentacji o wysokości dochodu i podawania bardzo szczegółowych danych technicznych wraz z różnymi zaświadczeniami, wnioskodawcy będą po prostu składać oświadczenia.
 2. Skrócenie czasu rozpatrywania wniosków z 90 do 30 dni.
 3. Wprowadzenie możliwości składania wniosków online w serwisie gov.pl.
 4. Integracja z programem „Mój Prąd”, dzięki której będzie można korzystać równolegle z obu dotacji.
 5. 3 kategorie beneficjentów:
  a)    Pierwsza – beneficjenci, których roczny dochód nie przekracza 100 tysięcy złotych. Nie licząc dodatkowych bonusów, kwota dofinansowania wyniesie do 20 tysięcy zł.
  b)    Druga – beneficjenci, których dochód netto w gospodarstwie domowym sięga do 1400 zł miesięcznie na osobę, lub w przypadku gospodarstwa jednoosobowego – 1960 zł. Nie licząc dodatkowych bonusów, kwota dofinansowania wyniesie do 32 tys. zł.
  c)    Trzecia – beneficjenci dotknięci ubóstwem energetycznym. Kwota dofinansowania może pokryć 100 % kosztów.
 6. Możliwość finansowania przedsięwzięć rozpoczętych i zakończonych. Uwzględniane będą te inwestycje, których realizacja zaczęła się maksymalnie do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku.

Fotowoltaika jeszcze nigdy nie była tak opłacalna. Rok 2020 jest przełomowy pod względem udogodnień i dotacji. Nie zastanawiaj się, skontaktuj się z nami i uzyskaj pomoc we wszelkich formalnościach: FORMULARZ


Sprawdź również inne wpisy znajdujące się na naszym blogu!

ranking paneli fotowoltaicznych

Ranking paneli fotowoltaicznych 2020. Wybierz najlepsze panele słoneczne do swojej instalacji!

Rok 2020 stanowi nowe otwarcie na rynku footowoltaiki. Technologia produkcji paneli słonecznych ciągle się rozwija, a sami producenci co chwila wzbogacają swoje produkty o nowe rozwiązania. Które panele będą cieszyć się największą popularnością w kolejnych 12 miesiącach? Na jakie marki szczególnie warto zwrócić uwagę? Przedstawiamy najnowszy ranking paneli fotowoltaicznych na rok 2020!

 

12 mar. 2020
POWRÓT
To pole jest wymagane.
Niepoprawny adres email.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
Bezpieczne spotkanie z Doradcą (Skype)
Informacje o firmie uzyskałem z (wybierz): Internet (Google) Internet (inne) Facebook Instagram Radio Targi Prasa Inne
* Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w marketingu PV Instalator Polska Grupa PVGE. Zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną o produktach Pv Instalator Polska Grupa PVGE.
WYCZYŚĆ WYŚLIJ
FORMULARZ KONTAKTOWY
ZOSTAŃ FRANCZYZOBIORCĄ
Formularze messages
close
pvge-baner