Blog

Panele fotowoltaiczne – ranking najlepszych marek i producentów w poszczególnych kategoriach

Nie sposób przygotować jednego rankingu paneli fotowoltaicznych, który ująłby wszystkich obecnych na polskim rynku producentów i uszeregował poszczególne panele słoneczne w kolejności od najlepszego do najsłabszego. Można za to przygotować kilka rankingów uwzględniającą jedną tylko właściwość paneli lub ich producentów, a następnie w każdym wytypować zwycięzcę. Jakie wyniki w ten sposób otrzymamy?

Zwycięzca rankingu na największego producenta paneli słonecznych na świecie

W poszukiwaniu największego producenta paneli fotowoltaicznych należy udać się do Chin. Dlaczego? Ponieważ to właśnie Chiny są potentatem w dziedzinie instalacji fotowoltaicznych i rozwijaniu tej technologii. Choć kraj ten nie ma opinii szczególnie nastawionego na ekologię, bardzo prężnie rozwija się w kierunku zdobywania nowych źródeł energii, ponieważ zapotrzebowanie na energię jest tam ogromne. Na tak sprzyjającym gruncie powstały największe na świecie przedsiębiorstwa produkujące panele słoneczne, z których spora część trafia również na rynki zagraniczne.

Z danych zebranych przez pv-tech.org za rok ubiegły wnika, że największy udział w rynku globalnym w roku 2019 posiada chińskie przedsiębiorstwo Jinko Solar – zwycięzca rankingu na największego producenta paneli fotowoltaicznych. Jinko Solar w ostatnich latach bardzo wiele zainwestowało w technologię PERC i posiada wiele centr produkcyjnych w całej Południowo-Wschodniej Azji.

Ranking producentów paneli słonecznych zapewniających największą moc

wydajne panele fotowoltaiczne

LG wytwarza obecnie ponad 10 różnych modeli paneli fotowoltaicznych, które wyróżniają się doskonałą efektywnością na poziomie 21,1%. Ich moc sięga nawet 365 watów. Panele LG nie są wprawdzie tanie, za to posiadają aż 25 letnią gwarancję mocy.

Producent paneli słonecznych gwarantujących największą opłacalność inwestycji

Wielu użytkownikom instalacji fotowoltaicznych zależy w pierwszej kolejności na tym, aby inwestycja w nie okazała się przede wszystkim opłacalna. W rankingu na producenta paneli słonecznych, który taką właśnie opłacalność gwarantuje, zdaniem ekspertów wygrywa LONGi.

Panele LONGi Solar to kolejna marka w naszym zestawieniu. Jest to jeden z największych producentów paneli monokrystalicznych na świecie, które to panele charakteryzują się bardzo dobrą jakością, wydajnością i niezawodnością. Po przeliczeniu ich ceny na efektywność oraz kosztów instalacji fotowoltaicznej na korzyści, panele LONGi Solar okazuję się być prawdziwym liderem rankingu na najbardziej opłacalne panele fotowoltaiczne na polskim rynku.


Sprawdź również inne wpisy znajdujące się na naszym blogu!

montaż paneli fotowoltaicznych

Czy samodzielny montaż paneli słonecznych jest możliwy?

Samodzielny montaż paneli fotowoltaicznych pozwoli ograniczyć Ci koszty związane z całą instalacją fotowoltaiczną? Sprawdź jednak czy warto ryzykować utratę gwarancji oraz odbiór instalacji fotowoltaicznej przez przedsiębiorstwo energetyczne.

 

25 paź. 2019
POWRÓT
To pole jest wymagane.
Niepoprawny adres email.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
Bezpieczne spotkanie z Doradcą (Skype)
Informacje o firmie uzyskałem z (wybierz): Internet (Google) Internet (inne) Facebook Instagram Radio Targi Prasa Inne
* Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w marketingu PV Instalator Polska Grupa PVGE. Zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną o produktach Pv Instalator Polska Grupa PVGE.
WYCZYŚĆ WYŚLIJ
FORMULARZ KONTAKTOWY
ZOSTAŃ FRANCZYZOBIORCĄ
Formularze messages
close
pvge-baner