Jaka jest cena instalacji fotowoltaicznej?

Aby ochronić swój portfel przed stale rosnącymi cenami prądu, warto pomyśleć o różnych, alternatywnych możliwościach pozyskiwania energii. Jedną z takich możliwości jest instalacja fotowoltaiczna, która po kilku latach pomoże zwrócić wydane na nią koszty. Jest to nie tylko wysoce opłacalne rozwiązanie, ale też ekologiczne. W tym artykule przybliżymy kwotę, którą należy początkowo wydać, by w kolejnych latach cieszyć się dużymi oszczędnościami na rachunkach za energię.

Zalety instalacji fotowoltaicznej

Lecz zanim przejdziemy do meritum, warto przypomnieć, czemu dokładnie system solarny jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w nowoczesnych budynkach. Oprócz otrzymywania „czystej” energii, system zauważalnie zwiększa wartość obiektu, na którym został zamontowany. Instalacja pozwala też uniezależnić się w pewnym stopniu od rynkowych cen prądu. Co więcej, inwestycja zwraca się zwykle w mniej niż dekadę – zarabiając przez wiele kolejnych lat.

 

Cena instalacji fotowoltaicznej – od czego zależy?

Trudno jest podać konkretną cenę instalacji fotowoltaicznej. Najczęściej jednak koszt mieści się w „widełkach” od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie tylko wielkość założonego systemu ma wpływ na ostateczną kwotę, ale w dużej mierze odpowiadają za nią panele fotowoltaiczne. Na rynku dostępne są rozmaite panele, od wielu różnych producentów. Wyróżniamy warianty z ogniwami krzemowymi monokrystalicznymi lub polikrystalicznymi. Panele z monokryształami będą wydajniejsze, ale i droższe.
Co więcej, cena w dużej mierze zależy również od samego inwertera, na który się zdecydujemy – na rynku mamy szereg technologicznie zróżnicowanych wariantów. Jeśli masz problem z doborem właściwych komponentów, nasz zespół służy profesjonalną pomocą i odpowiednim doradztwem – wyróżnia nas 12 lat doświadczenia w branży.

Zwrot inwestycji i zyski

Dzięki nowoczesnym technologicznym rozwiązaniom i świetnej jakości komponentom, system może zapewnić zyski przeznawet ok. 25-35 lat. Nie należy obawiać się także awarii czy problemów z dostarczaniem odpowiedniej ilości energii – gwarancja na wydajność paneli wynosi najczęściej aż 25 lat. Jeśli masz pytania dotyczące polecanych instalacji fotowoltaicznych, to nasz zespół czeka na kontakt. Profesjonalnie pomożemy i odpowiednio doradzimy, dopasowując system do potrzeb i możliwości obiektu.