Szukasz dobrych i sprawdzonych falowników? Nasi eksperci polecają inwertery fotowoltaiczne Zeversolar.
Jednym z kluczowych elementów instalacji fotowoltaicznej jest tzw. falownik, zwany również inwerterem fotowoltaicznym. Jego rola jest tak duża i tak ważna, że powszechnie określa się go mianem „serca” każdej domowej lub firmowej elektrowni słonecznej. Aby serce to spełniało prawidłowo swoją rolę, musi być silne, sprawne i niezawodne. I właśnie dlatego nasi eksperci zalecają falowniki marki Zeversolar.
Do czego służy falownik fotowoltaiczny?
Panele fotowoltaiczne przekształcają energię słoneczną w energię elektryczną, a dokładniej w prąd stały (DC). Problem w tym, że zdecydowana większość urządzeń napędzanych energią elektryczną zasilana jest prądem zmiennym i taki też prąd krąży w naszej sieci. Aby więc móc czerpać energię z przydomowej lub przemysłowej instalacji słonecznej, niezbędna jest zamiana wyprodukowanego przez panele prądu stałego w prąd zmienny. I właśnie tę rolę pełnią falowniki fotowoltaiczne.
Dlaczego falowniki Zeversolar?
Inwertery fotowoltaiczne Zeversolar doskonale spełniają powierzoną im rolę, stanowiąc odpowiedni wybór zarówno dla właścicieli instalacji domowych, jak i przemysłowych. W naszej ofercie dostępne są falowniki Zeversolar w wersji jednofazowej oraz trójfazowej. Oba modele wyróżniają się na rynku bardzo dużą sprawnością, niezwykle cichą pracą i praktycznym brakiem ograniczeń odnośnie do wysokości, na jakiej mogą być montowane.
Oprócz tego jednofazowe inwertery fotowoltaiczne Zeversolar powszechnie uznawane są przez specjalistów za urządzenia kompaktowe i bardzo lekkie, a z kolei trzyfazowe falowniki tej marki zyskały opinię niezwykle prostych w instalacji i łatwych w obsłudze m. in. dzięki czytelnemu wyświetlaczowi graficznemu.
Jak falowniki optymalizują pracę instalacji słonecznych?
Ważnym zadaniem pełnionym przez inwertery fotowoltaiczne jest również optymalizacja instalacji słonecznej poprzez odnajdywanie tzw. punktu mocy maksymalnej (Maximum Power Point – w skrócie MPP). Optymalizacja ta możliwa jest dzięki umieszczeniu w falowniku specjalnego urządzenia zwanego trakerem, które odpowiada za regulację wartości prądu i napięcia w ten sposób, aby w każdych warunkach (przy bieżącym natężeniu promieniowania słonecznego) możliwe było wytworzenie jak najwyższej mocy elektrycznej.
W jaki sposób inwerter Zeversolar pozwala monitorować pracę instalacji?
Ważną funkcją falowników jest zdolność do monitorowania za ich pośrednictwem instalacji fotowoltaicznej. Aby było to możliwe, producent inwertera musi zapewnić dostęp do całego szeregu akcesoriów i oprogramowania.
Producent falowników fotowoltaicznych Zeversolar zapewnia zarówno jedno, jak i drugie, dzięki czemu każdy właściciel instalacji fotowoltaicznej korzystającej z tych inwerterów zyskuje stały wgląd w pracę swojej elektrowni słonecznej, w tym w tak szczegółowe dane, jak wykresy produkcji energii w ujęciu dziennym, miesięcznym lub rocznym, osiągnięty efekt ekologiczny (ilość zredukowanego dwutlenku węgla) oraz informacje o wszelkich błędach i awariach.