Instalacje fotowoltaiczne to jedne z najpopularniejszych odnawialnych źródeł energii, z których korzysta coraz więcej osób w naszym kraju. Oszczędności, które idą w parze z ekologią, sprawiają, że do inwestowania w fotowoltaikę przekonuje się coraz większa rzesza ludzi w różnym wieku i o różnym statusie społecznym. Duży wpływ ma na to rosnąca świadomość ekologiczna, ale też niestety rosnące ceny energii elektrycznej. Instalacje fotowoltaiczne są kosztowne, jednak dzięki różnego rodzaju dofinansowaniom, które są możliwe do pozyskania, stały się nieco łatwiej dostępne. Po podjęciu decyzji o montażu instalacji fotowoltaicznej przyszłego prosumenta czeka jeszcze kilka innych ważnych decyzji. Rodzaj instalacji, sposób rozliczania się z zakładem energetycznym, ale też model i moc paneli fotowoltaicznych są bardzo istotne pod względem późniejszego korzystania i efektywności instalacji. Warto zapoznać się więc z dostępnymi na rynku producentami paneli fotowoltaicznych i porównać ich oferty. W tym artykule przedstawiamy jednego z przodujących obecnie producentów paneli fotowoltaicznych – firmę Ja Solar.

Panele Ja Solar

Firma Ja Solar to jeden z największych chińskich producentów paneli fotowoltaicznych. Firma posiada aż 9 fabryk w Chinach, jedną w Wietnamie oraz jedną w Malezji. Rocznie w sumie produkują 10,5 GW, co sprawia, że są jednym z największych dostawców paneli na całym świecie. Oferta paneli fotowoltaicznych Ja Solar zawiera standardowe panele z ogniw monokrystalicznych i polikrystalicznych, ale i bardziej niestandardowe rozwiązania takie jak panele dwustronne, czy też panele cięte na pół monokrystaliczne. Panele słoneczne Ja Solar stosowane są zarówno przez użytkowników indywidualnych, jak i na potrzeby dużych farm fotowoltaicznych.

Ja Solar

Panele Ja Solar, jakie są opinie użytkowników?

Jeżeli chodzi o panele Ja Solar, opinie użytkowników są bardzo pozytywne. W różnego rodzaju testach panele otrzymują bardzo wysokie oceny. Klient bezpośredni kupujący panele Ja Solar otrzymuje 12-letnią gwarancję na brak wad produkcyjnych. Panele Ja Solar wykazują standardową wytrzymałość mechaniczną, która wynosi 5400 Pa nacisku na przód oraz 2000 Pa nacisku na tył. Według instytutu PVEL panele Ja Solar uzyskały 3 wyróżnienia z 5 w testach niezawodności, które charakteryzują się bardzo dużą rygorystycznością, spokojnie można więc powiedzieć, że jest to potwierdzenie wysokiej jakości paneli tej firmy.

Panele Ja Solar doskonała jakość za przystępną cenę

Po analizie dostępnych testów i danych, dotyczących wytrzymałości oraz wydajności paneli marki Ja Solar, możemy śmiało stwierdzić, że produkty tej firmy są świetnej jakości, a samo przedsiębiorstwo jest wiarygodne i stabilne na rynku. Potwierdza to na przykład obecność w pierwszej piątce na prestiżowej liście Bloomberga, która dotyczy projektów finansowanych z kredytów terminowych po 1 lipca 2016. Pozycja ta potwierdza duże zaufanie inwestorów oraz banków do firmy Ja Solar, a co może nawet bardziej istotne dla zwykłego użytkownika, świadczy o dobrych cenach produktów tej marki.