W piątek w Łodzi druga walka Masternaka po powrocie na zawodowy ring. Walka wracającego na zawodowy ring Mateusza Masternaka (42-5, 28 KO) z Argentyńczykiem Jose Gregorio Ulrichem (17-3, 6 KO) będzie głównym punktem piątkowej gali „KnockOut Boxing Night Extra” w Łodzi.

Dla Masternaka będzie to druga walka na zawodowym ringu po dwuletniej przerwie, kiedy wrócił do boksu olimpijskiego, chcąc zrealizować marzenie o medalu igrzysk. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak plany, bowiem kwalifikacje zostały przerwane, a IO w Tokio przesunięte na 2021 rok. W tej sytuacji postanowił ponownie sprawdzić się wśród zawodowców.

W czerwcu na gali PZB stoczył zwycięski pojedynek z Ukraińcem Serhijem Radczenką, ale nie został on wliczony do rekordu. We wrześniu na punkty zwyciężył natomiast z Taylorem Mabiką z Gabonu i był to jego oficjalny powrót do zawodowego boksu. Po nim Masternak ponownie pojawił się na 11. pozycji w rankingu federacji WBC.

KBN Extra - Karta Walk

W piątek podczas gali „KnockOut Boxing Night Extra” 33-letni pięściarz zmierzy się z pięć lat młodszym Urlichem, który przed rokiem przegrał na punkty z mistrzem olimpijskim Jewgienijem Tiszczenką. Masternak ocenił, że Argentyńczyk to niewygodny i nieobliczalny przeciwnik.

„Taki trochę nieskoordynowany. W ostatniej swojej walce z mistrzem olimpijskim, mistrzem świata i mistrzem Europy Jewgienijem Tiszczenko wytrzymał cały dystans i w niektórych fazach sprawiał duże problemy. Jak powiadał mój trener: +Wiesz, jaki to rywal. Można z nim łatwo wygrać, ale też łatwo przegrać+. Dlatego trzeba się jak zawsze nastawić na trudny pojedynek” – powiedział PAP były mistrz Europy wagi junior ciężkiej.

Gala „KBN Extra” rozpocznie się o godz. 20 i obędzie się bez udziału publiczności. Wystąpią na niej także Kamil Bednarek, Rafał Wołczecki, Marek Matyja, Bartłomiej Szczęsny, Kamil Gardzielik, Maksim Hardzeika oraz Jan Czerklewicz.(PAP)