Dlaczego fotowoltaika dla firm jest opłacalna i jakie są jej korzyści?

Popularność instalacji fotowoltaicznych wzrasta z roku na rok. Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że konsumenci szukają innych, tańszych rozwiązań, pozwalających na poprawę kondycji domowego budżetu. Inwestycja w fotowoltaikę pozwala nie tylko zaoszczędzić, ale też przyczynić się do poprawy kondycji środowiska naturalnego, co jest niewątpliwą zaletą tego systemu. Odnawialne źródła energii to przyszłość naszej planety. Dziś coraz częściej korzystają z nich nie tylko właściciele prywatnych gospodarstw domowych, ale również coraz więcej przedsiębiorców, dla których oszczędność na energii elektrycznej, daje szanse na jeszcze większy rozwój firmy.

Fotowoltaika dla firm – opłacalność

Pierwsze pytanie, jakie nasuwa się w kontekście instalacji fotowoltaicznych dla przedsiębiorców, jest jej opłacalność. Czy rzeczywiście korzyści finansowe, na jakie mogą liczyć firmy instalujące fotowoltaikę, są wystarczająco duże, w stosunku do nakładów finansowych? Oczywiście, że tak. Dzięki instalacjom fotowoltaicznym firmy są w stanie realnie zredukować koszty rachunków za energię elektryczną. Co więcej, fotowoltaika daje firmie niezależność energetyczną, która w czasach stale rosnących cen prądu daje przedsiębiorstwu duże poczucie stabilności i możliwość dokładniejszego planowania budżetu.

Fotowoltaika dla firm – korzyści

Fotowoltaika dla firm – korzyści

Mówiąc o instalacjach fotowoltaicznych dla firm, możemy wymienić wiele korzyści dla przedsiębiorstwa, płynących z tej inwestycji. Do najważniejszych z nich należy oczywiście redukcja kosztów energii elektrycznej. Firmy i przedsiębiorstwa, których działalność opiera się na produkcji towarów za pomocą specjalistycznych maszyn i urządzeń wykorzystują bardzo dużo energii elektrycznej, co oczywiście przekłada się na rachunki za prąd. Możliwość samodzielnej produkcji niezbędnej ilości energii pozwala więc znacznie zredukować miesięczne koszty utrzymania zakładu. Dotyczy to nie tylko firm produkcyjnych, ale też takich przedsiębiorstw jak chociażby hotele, restauracje czy biurowce, które każdego dnia zużywają mnóstwo prądu. Ponadto, należy też wspomnieć, że montaż, a także obsługa instalacji fotowoltaicznej może zostać rozliczona jako koszt uzyskania przychodu, co z kolei pozwala firmie na odliczenie go od podatku dochodowego. Co więcej, firma może odliczyć też VAT.

Opłacalność fotowoltaiki dla przedsiębiorstw

Jeżeli mówimy o opłacalności fotowoltaiki dla przedsiębiorstw i korzyściach płynących z tego rozwiązania nie możemy pominąć kwestii czysto wizerunkowych. Korzystając z odnawialnych źródeł energii, firma zyskuje w oczach swoich kontrahentów. Prezentując się jako firma świadoma i przyjazna środowisku, przedsiębiorstwo tworzy pozytywny wizerunek. Fotowoltaika dla firmy to dość spory wydatek, jednak istnieje kilka możliwości wsparcia finansowego i rozbicia kosztów w czasie. Firma PVGE udostępnia swoim klientom dział finansowy, którego wyspecjalizowani doradcy udzielają pomocy w zakresie doboru sposobu finansowania instalacji fotowoltaicznej, a także przeprowadzają przez wszystkie formalności, niezbędne do pozyskania pożyczki czy też leasingu, dostosowanego do możliwości i potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.