Blog

Jak oszczędzać na rachunkach za prąd, bez potrzeby oszczędzania na energii elektrycznej? Czy coś takiego w ogóle jest możliwe?

Każdy, kto szuka sposobu na zmniejszenie rachunków za prąd, ma do wyboru dwa rozwiązania – może oszczędzać w sposób tradycyjny, maksymalnie ograniczając zużycie energii elektrycznej, lub też może zainwestować w fotowoltaikę. Na  czym polega różnica pomiędzy oboma tymi sposobami? Który z nich bardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom? Sprawdź sam!

Oszczędzanie w formie tradycyjnej, czyli ograniczanie zużycia prądu

Naturalną formą oszczędzania na rachunkach za prąd przez długi czas było maksymalne ograniczanie zużycia energii elektrycznej. Metoda ta wiązała się przede wszystkim z narzucaniem sobie określonych limitów zużycia prądu, poprzez skrócenie czasu działania poszczególnych urządzeń elektrycznych, a nawet całkowitą rezygnację z ich używania. Należało więc dokonać analizy zapotrzebowania na konkretne odbiorniki energii elektrycznej i wszędzie tam, gdzie było to możliwe, wprowadzić niezbędne ograniczenia.

Zgodnie z tą zasadą powinieneś rzadziej korzystać z telewizora, komputera, podgrzewaczy wody, urządzeń AGD oraz – co oczywiste – z oświetlenia. Część z nich należałoby wymienić na bardziej energooszczędne lub całkowicie z nich zrezygnować. O ile jednak wymiana urządzeń elektrycznych czy źródeł światła na bardziej energooszczędne ma głęboki sens, to już wprowadzanie przymusowych ograniczeń lub rezygnacja z używania niektórych sprzętów oznacza jedynie obniżenie komfortu życia. Rzecz jasna, metoda ta przyniesie określone oszczędności, jednak koszt ich wprowadzenia – nie dla portfela, ale dla stylu życia – może okazać się po prostu zbyt duży. Czy można temu zaradzić?

Oszczędzanie w sposób nowoczesny, czyli inwestycja w fotowoltaikę

Zamiast zmuszać się do przestrzegania narzuconych sobie ograniczeń, możesz oszczędzić poprzez inwestycję. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną to nowoczesny sposób na ograniczanie wydatków na energię elektryczną, bez potrzeby ograniczania zużycia prądu. Jak to możliwe? 

oszczędności dzięki fotowoltaice

Decydując się na zakup paneli słonecznych i zainstalowanie ich czy to w Twoim domu, czy w firmie, wykonujesz spory krok naprzód w kierunku realnych oszczędności i przynajmniej częściowego usamodzielnienia się od dostawców energii elektrycznej. Zamiast wprowadzać trudne do zrealizowania (i do zniesienia) ograniczenia zużycia prądu, zaczynasz sam ten prąd wytwarzać. Twoje rachunki za energię spadają, a zużycie prądu może pozostać na dotychczasowym poziomie lub wręcz wzrosnąć. A wszystko to bez obciążania środowiska naturalnego i Twojego budżetu!

Oszczędności na rachunkach za prąd - sprawdź jakie

Jak pokazują przykłady, nawet niewielka instalacja fotowoltaiczna zbudowana na potrzeby jednego gospodarstwa domowego potrafi przynieść oszczędności na energii elektrycznej sięgające 3 tys. zł rocznie. O tym przekonał się jeden z naszych klientów, którego przykład oszczędności na rachunkach za prąd przedstawiliśmy we wpisie tutaj. Koszt jej budowy może dzięki temu zwrócić się w całości już po kilku latach. Ponieważ zaś ilość prądu zużywana przez przeciętne, polskie gospodarstwo domowe rośnie w bardzo szybkim tempie (w ciągu ostatnich 10 lat był to wzrost o 40 proc.), zwrot kosztów może nastąpić wręcz nadspodziewanie szybko. Później pozostanie już tylko czysty zysk.

Pamiętaj! Oszczędzać należy na rachunkach, nie na samym prądzie!


Sprawdź również inne wpisy znajdujące się na naszym blogu!

opłacalność fotowoltaiki

Jaka jest obecnie opłacalność fotowoltaiki? Po jakim czasie zwróci się inwestycja w instalację fotowoltaiczną?

 

Inwestując we własną instalację fotowoltaiczną, każdy z nas chce mieć pewność, że inwestycja ta okaże się spełniać pokładane w niej oczekiwania, zapewni odpowiednią ilość energii elektrycznej i – przede wszystkim – poważnie zmniejszy rachunki za prąd. Po jakim czasie zwróci się inwestycja w instalację fotowoltaiczną? Jak duża jest obecnie jej opłacalność?

 

27 mar. 2020
POWRÓT
To pole jest wymagane.
Niepoprawny adres email.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
Bezpieczne spotkanie z Doradcą (Skype)
Informacje o firmie uzyskałem z (wybierz): Internet (Google) Internet (inne) Facebook Instagram Radio Targi Prasa Inne
* Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w marketingu PV Instalator Polska Grupa PVGE. Zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną o produktach Pv Instalator Polska Grupa PVGE.
WYCZYŚĆ WYŚLIJ
FORMULARZ KONTAKTOWY
ZOSTAŃ FRANCZYZOBIORCĄ
Formularze messages
close
pvge-baner