Blog

Jak wygląda zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii w Polsce? Jaki rodzaj OZE najchętniej wybieramy?

Polacy zainteresowani odnawialnymi źródłami energii mają obecnie dostęp do naprawdę różnych rozwiązań. Mogą instalować u siebie pompy ciepła, używać kotłów na biomasę czy też budować małe elektrownie wiatrowe. Badania pokazują jednak, że zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się instalacje czerpiące z energii słonecznej, a więc kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne.

Jak wyglądają OZE widziane oczami Polaków?

O tym, że Polacy żywo interesują się OZE (odnawialnymi źródłami energii), wiadomo między innymi dzięki licznym badaniom przeprowadzanym przez CBOS mniej więcej od połowy lat 90-tych. Już wówczas widoczna była troska Polaków o stan środowiska naturalnego i tym, jak wpływa na nie przemysł energetyczny. Tendencję tę potwierdziły wyniki badań przeprowadzonych przez CBOS w roku 2016. Z wydanej na podstawie tychże padań publikacji pt. „Polacy o źródłach energii, polityce energetycznej i stanie środowiska”, wynika jasno, iż obecnie społeczna ocena źródeł pozyskiwania energii jest jednoznacznie korzystna właśnie dla OZE. W stosunku do roku poprzedniego te właśnie źródła energii jeszcze bardziej zyskały w oczach Polaków zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak i perspektywiczności. Już wówczas aż 87 proc. społeczeństwa uważało je za źródła całkowicie bezpieczne, a 82 proc. upatrywało w nich przyszłość przemysłu energetycznego.

W jaki rodzaj odnawialnych źródeł energii chcemy inwestować?

Przekonanie o znaczeniu OZE w Polsce odzwierciedla fakt, iż w przywoływanym badaniu aż 50 proc. Polaków uważało, iż należy skoncentrować się na rozwoju wyłącznie tej gałęzi energetycznej. Można podejrzewać, iż było to podyktowane m. in. tym, że aż 74 proc. z nas traktuje emisję dwutlenku węgla jako bardzo poważny problem i duże zagrożenie dla środowiska, a 68 proc. uważa kwestę zapewnienia odpowiedniej czystości powietrza za kluczową.

energia odnawialna ze słońca

Odnawialne źródła energii - wykorzystywanie

Jeśli chodzi o sposób, w jaki wykorzystujemy i w jaki chcemy wykorzystywać odnawialne źródła energii, to tu zdecydowany prym wiedzie energia słoneczna. Myśląc o produkcji energii cieplnej, aż 76 proc. Polaków deklaruje zainteresowanie kolektorami słonecznymi, zaś jeśli chodzi o uzyskiwanie energii elektrycznej, to 73 proc. pytanych wskazuje zdecydowanie na panele fotowoltaiczne.

Tak duże zainteresowanie tematem odnawialnych źródeł energii w Polsce, a także przekonanie do instalacji fotowoltaicznych, sprawiają, że o planowanych inwestycjach w OZE w 2016 r. mówiło blisko 25 proc. pytanych. Należy podejrzewać, że ilość zaineresowanych nadal będzie systematycznie rosła z każdym kolejnym rokiem.


Skontaktuj się z nami i wybierz najkorzystniejsze rozwiązanie OZE dla siebie!

20 sie. 2019
POWRÓT
To pole jest wymagane.
Niepoprawny adres email.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
Bezpieczne spotkanie z Doradcą (Skype)
Informacje o firmie uzyskałem z (wybierz): Internet (Google) Internet (inne) Facebook Instagram Radio Targi Prasa Inne
* Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w marketingu PV Instalator Polska Grupa PVGE. Zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną o produktach Pv Instalator Polska Grupa PVGE.
WYCZYŚĆ WYŚLIJ
FORMULARZ KONTAKTOWY
ZOSTAŃ FRANCZYZOBIORCĄ
Formularze messages
close
pvge-baner