Blog

Obliczenie zapotrzebowania na energię czerpaną z instalacji fotowoltaicznej wydaje się proste. Wystarczy zsumować rachunki z ostatniego roku i dostosować ilość zużytej energii do mocy paneli. W rzeczywistości jednak zapotrzebowania na fotowoltaikę zależne jest do całego szeregu czynników, których istnienia często nawet nie podejrzewamy. Co to za czynniki?

2 paź. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Zapewne każdy zdaje sobie sprawę z tego, że skuteczność instalacji fotowoltaicznej zależy od słońca. Tym samym u osób zastanawiających się nad budową takiego systemu często pojawia się pytanie, czy fotowoltaika zimą spełni swoje zadanie? Spełni, jednak o to, aby tak się stało, należy zadbać już na etapie jej instalacji. Jak to zrobić?

27 wrz. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Rządowy program „Mój prąd” zapowiada bardzo duże ożywienie na rynku instalacji fotowoltaicznych. W głównej mierze przyczyni się do tego jego budżet w wysokości 1 mld złotych oraz przyznawane w ramach programu dopłaty do fotowoltaiki. Jaka może być maksymalna kwota pojedynczego dofinansowania? Ile osób będzie w stanie skorzystać z rządowej pomocy?

10 wrz. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Zalecenia Unii Europejskiej zobowiązują Polskę do znacznego zwiększenia udziału energii odnawialnej w całościowej produkcji energii elektrycznej. Do roku 2020 ma to być poziom 15%. Aby cel ten mógł zostać zrealizowany, nieco ponad miesiąc temu (23 lipca) rząd ogłosił program „Mój prąd”, realizowany przez Narodowy Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej. Co dziś wiemy o tym programie?

28 sie. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Polacy zainteresowani odnawialnymi źródłami energii mają obecnie dostęp do naprawdę różnych rozwiązań. Mogą instalować u siebie pompy ciepła, używać kotłów na biomasę czy też budować małe elektrownie wiatrowe. Badania pokazują jednak, że zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się instalacje czerpiące z energii słonecznej, a więc kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne.

20 sie. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Trwające od dłuższego czasu zamieszanie na rynku energii elektrycznej sprawiło, że odbiorcy prądu w całym kraju coraz bardziej obawiają się drastycznych podwyżek jego ceny. Jednym z najczęściej wdrażanych pomysłów pozwalających ustrzec się przed konsekwencjami wzrostu cen prądu jest szukanie alternatywnych źródeł energii. Szczególnym powodzeniem cieszą się tu instalacje fotowoltaiczne, budowane zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i gospodarstwa domowe.

14 sie. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Jeśli lubisz i umiesz sam przeprowadzać wszystkie przydomowe naprawy i instalacje, samodzielny montaż paneli słonecznych wydaje się być czymś właśnie dla Ciebie. Wydaje się, gdyż w rzeczywistości nie jest to takie proste. Oczywiście możesz samodzielnie stworzyć własną instalację fotowoltaiczną, ale tylko pod pewnymi warunkami. Jakimi?

9 sie. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

 „Mój Prąd" to program dotacji rządowych dla domowych instalacji fotowoltaicznych zapowiedziany 23. Lipca przez premiera Mateusz Morawieckiego. Dziś o założeniach do programu „Mój prąd” w pytaniach i odpowiedziach.

26 lip. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

"Mój prąd " - nowy rządowy program. 5 tys. zł dofinansowania do Elektrowni Słonecznej.

 

W ramach programu "Mój prąd” można zdobyć 50 % dopłaty do inwestycji w fotowoltaikę, nie większą jednak niż 5 tys. zł. To dobra wiadomość dla ok. 200 tys. gospodarstw domowych w Polsce, które skorzystają z dofinansowania.

24 lip. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Jednym z kluczowych elementów instalacji fotowoltaicznej jest tzw. falownik, zwany również inwerterem fotowoltaicznym. Jego rola jest tak duża i tak ważna, że powszechnie określa się go mianem „serca” każdej domowej lub firmowej elektrowni słonecznej. Aby serce to spełniało prawidłowo swoją rolę, musi być silne, sprawne i niezawodne. I właśnie dlatego nasi eksperci zalecają falowniki marki Zeversolar.

23 lip. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowym etapem montażu instalacji fotowoltaicznej jest jak najdokładniejsze wyliczenie zapotrzebowania na energię elektryczną obiektu, dla którego instalacja ta powstaje. Choć w przypadku klasycznych gospodarstw domowych jest to zadanie z pewnością łatwiejsze niż w przypadku firm, nadal wymaga szerokiej wiedzy i umiejętności, sięgających znacznie powyżej samej tylko analizy rachunków za prąd.

18 lip. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Co różni przedsiębiorcę od zwykłego Kowalskiego? Przedsiębiorca potrafi dostrzec okazję do zysku lub co najmniej poczynienia poważnych oszczędności tam, gdzie zwykły Kowalski widzi tylko niepotrzebne koszty. Na podstawie tej jednej zasady można sądzić, że w niedługim czasie zdecydowana większość polskich firm będzie zasilana energią elektryczną generowaną przez własne instalacje fotowoltaiczne. Skąd ta pewność?

10 lip. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Cena instalacji fotowoltaicznej

Aby ochronić swój portfel przed stale rosnącymi cenami prądu, warto pomyśleć o różnych, alternatywnych możliwościach pozyskiwania energii. Jedną z takich możliwości jest instalacja fotowoltaiczna, która po kilku latach pomoże zwrócić wydane na nią koszty. Jest to nie tylko wysoce opłacalne rozwiązanie, ale też ekologiczne. W tym artykule przybliżymy kwotę, którą należy początkowo wydać, by w kolejnych latach cieszyć się dużymi oszczędnościami na rachunkach za energię.

26 cze. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Ile zapłacisz za prąd w 2019 roku?

Na początku 2019 roku weszła w życie nowelizacja do ustawy o podatku akcyzowym. Powodem tego była groźba coraz szybciej wzrastających cen za energię elektryczną. Co prawda, tymczasowo udało się zażegnać kryzys, jednak to tylko chwilowe rozwiązanie. Dowiedz się, więcej o ustawie.

29 maj. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Z badania „Energia elektryczna w gospodarstwie” przeprowadzonego na zlecenie banku BNP Paribas przez Martin & Jacob jednoznacznie wynika, że głównym źródłem energii w gospodarstwach rolnych jest energia elektryczna. Jeśli jej ceny wzrosną, rolnicy będą skłonni inwestować głównie w fotowoltaikę. Średnio koszty energii elektrycznej to ok. 20 % całkowitych kosztów gospodarstwa rolnego.

25 kwi. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Osoby fizyczne (właściciele mikroinstalacji, o łącznej mocy do 50kW), które zdecydowały się na montaż systemu fotowoltaicznego, dzięki ustawie OZE mogą korzystać z tzw. systemu opustów, czyli rozliczenia nadwyżki energii z energią pobraną, dzięki czemu mogą obniżyć rachunki za energię elektryczną prawie do 0 zł. Inaczej sprawa wygląda z przedsiębiorcami – mogą również wykorzystać energię ze słońca na bieżąco w ciągu pracy instalacji a dodatkowo mają możliwość sprzedaży nadwyżki energii do sieci.

12 kwi. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Moduły fotowoltaiczne produkowane przez większość firm są chronione 25-letnią gwarancją. W tym czasie ich sprawność nie może spaść poniżej 80% wartości początkowej. Co stanie się po tym czasie? 25 lat to granica umowna. Na pewno nie stanie się tak, że panele po tym czasie nagle przestaną działać, jednak ich efektywność nieco spadnie ze względu na zużycie.

3 kwi. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Instalację fotowoltaiczną można bezpośrednio połączyć z innowacyjnym działaniem systemu opartego na foliach grzewczych, uzyskując maksymalne oszczędności. Jest to rozwiązanie służące nie tylko naszym portfelom, ale również środowisku. System folii grzewczych wymaga jedynie zasilania energią elektryczną, którą instalacja fotowoltaiczna produkuje ze słońca. Takie połączenie, jest więc rozwiązaniem kompleksowym, służącym zapewnieniu darmowego ogrzewania naszego domu.

21 mar. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ


Ponownie PV Instalator Polska Grupa PVGE Sp. z o.o. zdobywa tytuł NAJLEPSI 2019 wśród Sprzedawców Odnawialnych Źródeł Energii.

 

19 mar. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Naukowcy z Uniwersytetu Michigan pracują nad technologią przeźroczystych paneli fotowoltaicznych. Ich wydajność jest jeszcze niska i nie zastąpią one skutecznie okien w domach prywatnych, ale wielkie szklane elewacje biurowców będą mogły wytwarzać prąd choćby na potrzeby urządzeń biurowych. Transparentne panele fotowoltaiczne będą wykorzystywać do produkcji prądu, także promieniowanie niewidoczne gołym okiem tj. ultrafiolet.

11 mar. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Miło nam poinformować, że marka PVGE otrzymała prestiżową nagrodę Nadania Znaku Jakości w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Doradztwa Konsumenckiego dla Firm – LAUR EXPERTA.

Jest nam niezmiernie miło, że praca którą wykonujemy z najwyższą starannością została doceniona. Jak zaznaczył Prezes Zarządu Quality Instytute: w konkursie wyróżnione i promowane są produkty, usługi i marki, które właściwie odpowiadają na potrzeby klientów, cechują się nowoczesnością, wysoką jakością, oryginalnością, oraz potencjałem innowacyjnym.

1 mar. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Instalację fotowoltaiczną można bezpośrednio połączyć z działaniem pompy ciepła, uzyskując maksymalne oszczędności. Jest to rozwiązanie służące nie tylko naszym portfelom, ale również środowisku. Pompa ciepła wymaga zasilania energią elektryczną, a instalacja fotowoltaiczna produkuje ją ze słońca. Takie połączenie, jest więc rozwiązaniem kompleksowym, służącym zapewnieniu darmowego ogrzewania naszego domu.

13 lut. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Firma Longi Solar, producent fotowoltaicznych modułów, ogłosiła właśnie osiągnięcie nowego rekordu wydajności monokrystalicznych ogniw, w najwyższej technologii „PERC”.
Jak podaje Longi Solar, rekord ten przeszedł pozytywną weryfikację przez Krajowe Centrum Nadzoru i Inspekcji Jakości Produktów Fotowoltaicznych (CPVT).  

Już w lutym tamtego roku, firma odnotowała rekordową wydajność na poziomie 23,6 %.

Obecnie wartość ta osiągnęła, aż 24,06 %. Moduły zostały zbadane w standardowych warunkach testowych dla charakterystyki prądowo-napięciowej.

5 lut. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

W przypadku produkcji energii słonecznej z paneli fotowoltaicznych kluczowe dla osiąganych efektów jest panujące w danym miejscu nasłonecznienie oraz typ instalacji.

Instalacja fotowoltaiczna pracuje w ciągu dnia z różną mocą. Ma bardzo niski próg startowy – produkuje prąd od samego świtu. Jedyne czego potrzebuje to światło dzienne. Jednak to nie moc osiągana przez nią jest najważniejsza, a suma energii jaką uzyskujemy w ciągu roku.

12 kwi. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ

Zgodnie z ustawą o odnawialnych źródłach energii, która weszła w życie 1 lipca 2016 r., operatorzy systemów dystrybucyjnych są zobowiązani stosować system opustów ze swoimi klientami, którzy użytkują domowe mikroinstalacje OZE.

Sposób w jaki jesteśmy rozliczani (czyli wielkość opustów) zależy od wielkości naszej instalacji. Właściciele elektrowni słonecznych o mocy do 10 kW za każdą 1 kWh oddaną do sieci mogą sobie odebrać 0,8 kW. Właściciele instalacji powyżej 10 kW do 50 kW mogą sobie odebrać 0,7 kWh za każdą 1 kWh oddaną do sieci.

16 mar. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ

Jeden z naszych Klientów pochwalił się oszczędnościami za drugie półrocze 2017 roku, które uzyskał z własnej, domowej elektrowni słonecznej.

Przykład kolejnej, naszej instalacji idealnie dobranej do zapotrzebowania.

Instalacja działa od października 2016.
Bilans w 2017 roku wyszedł na 0 kWh.

6 mar. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ

PV Instalator POLSKA to jeden z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce. Swoim klientom oferuje kompleksowe rozwiązania w dziedzinie OZE (ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki). Jest również generalnym wykonawcą elektrowni i farm fotowoltaicznych w kraju i w Europie.

Po udanym wejściu na polski rynek w 2014 roku firma PV Instalator Polska rozszerza swoją działalność również o rynki europejskie. Obecnie firma oferuje swoje produkty i usługi klientom m.in. z Polski (poprzez sieć oddziałów zlokalizowanych w różnych województwach), Norwegii oraz krajów Europy Zachodniej.

19 sty. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ

System opustów to system magazynowania i rozliczania energii elektrycznej z Zakładem Energetycznym (Tauron, Enea, Energa, PGE, RWE). Nie jest istotne, czy energię wyprodukowaliśmy w ciągu dnia i wykorzystaliśmy na bieżąco czy też pobierzemy ją z ZE w nocy. Nadwyżki energii oddawane do sieci będą rozliczane na rachunku za energię kupowaną z sieci.
Dla instalacji o mocy od 0 do 10 kW obowiązuje wskaźnik 1:0,8 tj. jeżeli wyprodukujemy i oddamy do sieci np. 1.000 kWh odbierzemy 8.00 kWh. Dla instalacji o mocy powyżej 10 kW wskaźnik ten to 1:0,7.

12 sty. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ
close
pvge-baner