Blog

Ogół działań prowadzonych przez polski rząd jasno pokazuje, jak bardzo zależy mu na zwiększeniu udziału OZE w całkowitej produkcji energii. Widać to po popularyzacji ekologii, dopłatach do paneli słonecznych, a także po zmianach zachodzących w standardzie WT 2021, który wyraźnie kieruje nas w stronę korzystania z odnawialnych źródeł energii. Bez OZE bowiem standard ten może być zwyczajnie niemożliwy do osiągnięcia.

7 sie. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Każde kolejne lato zdaje się być coraz cieplejsze. Wzrost temperatury odczuwamy coraz wyraźniej i w coraz bardziej dokuczliwy dla nas sposób. Pragnąc zachować jak największy komfort życia, wiele osób decyduje się na klimatyzację domową, która coraz częściej zasilana jest przez instalację fotowoltaiczną. Czy takie rozwiązanie ma sens? Jakie korzyści przynosi łączenie fotowoltaki z klimatyzatorami?

6 sie. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Fotowoltaika stanowi obecnie najlepszą odpowiedź na rosnącą konsumpcję energii elektrycznej. Montaż paneli słonecznych i wykorzystanie instalacji fotowoltaicznych sprawia, że rachunki za prąd przestają Cię ograniczać. Ile jednak będziesz musiał czekać na pierwsze prawdziwe oszczędności? Od którego momentu zaczniesz faktycznie zarabiać na fotowoltaice?

29 lip. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Idea wentylacji budynków jest tak stara, jak pierwsze ognisko. Odkąd ludzie zaczęli ogrzewać swoje domy, pojawiła się potrzeba wymiany powietrza we wszystkich pomieszczeniach. Dzisiaj, w zupełnie innych pod względem technologicznym czasach, wentylacja okazuje się tak samo niezbędne, jak setki lat temu. Obecnie jednak coraz częściej opiera sią na skomplikowanych systemach potrafiących znacząco obniżyć koszty utrzymania domu – również dzięki fotowoltaice.

22 lip. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroinstalacje PV to temat doskonale znany i wypróbowany przez naszych zachodnich sąsiadów. W Polsce pierwsze „balkony fotowoltaiczne” dopiero zaczęły się pojawiać. Czy możemy się spodziewać, iż fotowoltaika na balkonie stanie się u nas równie popularna, co w innych krajach Europy? Czego wymaga tego tupu inwestycja i jakie są jej ograniczenia?

22 cze. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Przydomowe elektrownie słoneczne nie są instalacjami o wysokim stopniu skomplikowania, jednak do ich funkcjonowania trzeba czegoś więcej niż samych paneli. Aby każda taka instalacja fotowoltaiczna mogła należycie spełniać swoje zadanie, musi składać się z całego szeregu elementów, z których największe znaczenie – oprócz samych ogniw – ma inwerter, przewody łączeniowe, rozdzielnica prądu oraz odpowiednio dobrany system montażowy.

29 maj. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Jeśli zastanawiasz się nad systemem zapewniającym Ci darmową energię czerpaną wprost ze słońca, do wyboru masz dwa podstawowe rozwiązania. Możesz zdecydować się na panele fotowoltaiczne lub kolektory słoneczne. Choć w obu przypadkach będziesz mógł cieszyć się czystą energią, która pozwoli Ci obniżyć dotychczasowe rachunki za prąd, każde z tych rozwiązań działać będzie inaczej. Inne też korzyści wiązać się będą z wyborem jednego z nich.

22 maj. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Panele fotowoltaiczne powszechnie kojarzone są przede wszystkim z domami jednorodzinnymi, które zaopatrują w darmową energię elektryczną. Coraz częściej panele słoneczne możemy dostrzec również na blokach mieszkalnych i budynkach przemysłowych. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak powszechne czerpiemy korzyści z fotowoltaiki – także w przypadku naprawdę zaskakujących rozwiązań technologicznych.

20 maj. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Nowoczesna technologia fotowoltaiczna, wbrew różnym nieuzasadnionym opiniom i plotkom, to rozwiązanie niezwykle bezpieczne i niewpływające na zwiększenie ryzyka pożarowego. Oczywiście, istnieją pewne źródła zagrożenia podane przez Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV, które mogą potęgować takie ryzyko, a także zasady, których należy bezwzględnie przestrzegać, aby takie niebezpieczeństwo całkowicie wyeliminować. Poznajmy je zatem.

5 maj. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Tendencja wzrostowa w obszarze mocy fotowoltaiki na świecie jest widoczna każdego roku i można śmiało założyć, że najbliższa przyszłość należeć będzie do rozwiązań fotowoltaicznych. Jest to podyktowane przede wszystkim coraz większymi wymogami międzynarodowymi związanymi z pozyskiwaniem energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, co wpływa na aktywny udział w rozbudowie tego sektora i jego dalszy, prężny rozwój, a wszystko to w trosce o ratowanie zdewastowanej przez człowieka planety.

27 kwi. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Często stając przed wyborem optymalnego systemu paneli PV, mają Państwo z tym nie lada problem, zwłaszcza że dzisiejszy rynek obfituje w tego typu rozwiązania solarne. Na którego producenta postawić? Jakie panele słoneczne wybrać? Z której technologii skorzystać? To najczęstsze dylematy, z którymi trzeba się zmierzyć. Aby nieco ułatwić decyzje w tym zakresie, dziś bierzemy pod lupę panele jednego ze światowych liderów w produkcji modułów fotowoltaicznych, markę JA Solar.

11 kwi. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Każdy, kto szuka sposobu na zmniejszenie rachunków za prąd, ma do wyboru dwa rozwiązania – może oszczędzać w sposób tradycyjny, maksymalnie ograniczając zużycie energii elektrycznej, lub też może zainwestować w fotowoltaikę. Na  czym polega różnica pomiędzy oboma tymi sposobami? Który z nich bardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom? Sprawdź sam!

27 mar. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

O konieczności bycia „eko” każdy słyszał już wielokrotnie. Zewsząd docierają do nas informacje o tym, jak ważne jest to, aby zachowywać podstawowe zasady ekologii w naszym codziennym życiu. Tylko na czym zasady te polegają? W jaki sposób każdy z nas może być „eko” w swoim własnym gospodarstwie domowym? Na pytania te odpowiedzieć można w 3 krótkich punktach.

20 mar. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Dotacje z całą pewnością nie są czynnikiem decydującym o opłacalności fotowoltaiki, ani też niezbędnym do budowy własnej instalacji fotowoltaicznej. Mogą natomiast sprawić, że inwestycja we własną elektrownię słoneczną stanie się bardziej opłacalna i szybciej uda się osiągnąć zwrot z nakładów. Na jakiego rodzaju dotacje do fotowoltaiki możemy liczyć w 2020 roku? Jakich korzyści możemy się dzięki nim spodziewać?

19 mar. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Zobacz jakie korzystne zmiany zostały wprowadzone do programu „Czyste Powietrze”. Skrócony czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku i niższe progi dochodowe to tylko dwie z dziesięciu zmian, które znacznie ułatwią procedurę starania się o bonifikatę w ramach „Czystego Powietrza”.

12 mar. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Rosnąca popularność fotowoltaiki sprawia, że coraz częściej padają pytania o awaryjność instalacji fotowoltaicznych. Skoro bowiem panele słoneczne mają służyć przez co najmniej 20-25 lat, należałoby wiedzieć, na jakie koszty ich eksploatacji i konserwacji należy się przygotować. Jak więc przedstawia się awaryjność paneli słonecznych i pozostałych elementów fotowoltaiki? Które panele słoneczne wybrać, aby koszty te jak najbardziej ograniczyć?

10 mar. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Czas na rozliczenie się z fiskusem za rok 2019 powoli zbliża się do końca. Ponieważ wielu z Was zapewne jeszcze nie wypełniło swojego zeznania podatkowego, jest to dobry moment na przypomnienie o tym, iż cały czas macie możliwość skorzystać z tzw. ulgi termomodernizacyjnej z tytuły budowy własnej instalacji fotowoltaicznej. W jaki sposób?

6 mar. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

O montażu paneli słonecznych na dachu spadzistym (skośnym) napisano już bardzo wiele. Stosunkowo niewiele natomiast wiadomo o instalacjach fotowoltaicznych montowanych na dachach płaskich. Czy takie rozwiązanie ma sens? Czy w ogóle jest ono możliwe? Sprawdźmy, co na ten temat mówią fachowcy.

3 mar. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Jeśli rozważasz budowę instalacji fotowoltaicznej, w pierwszej kolejności będziesz musiał stanąć przed kluczowym wyborem – budować fotowoltaikę na dachu, czy na gruncie? Wybór ten należy uznać za kluczowy, gdyż determinuje m. in. możliwą do osiągnięcia moc elektrowni słonecznej oraz koszty jej uruchomienia. Każde z tych dwóch rozwiązań ma też swoje wady i zalety. Które będzie najlepszym rozwiązanie właśnie dla Ciebie?

28 lut. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Fani i pasjonaci fotowoltaiki mawiają, że instalacja słoneczna jest jak czekolada – kto raz jej spróbuje, ten chce tylko więcej i więcej. Czy aby jednak coś takiego jak „więcej fotowoltaiki” w ogóle jest możliwe? Co mówią specjaliści na temat rozbudowy posiadanej już instalacji fotowoltaicznej? Na co należy się przygotować w związku z podobną inwestycją? Sprawdźmy!

25 lut. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Rok 2020 stanowi nowe otwarcie na rynku footowoltaiki. Technologia produkcji paneli słonecznych ciągle się rozwija, a sami producenci co chwila wzbogacają swoje produkty o nowe rozwiązania. Które panele będą cieszyć się największą popularnością w kolejnych 12 miesiącach? Na jakie marki szczególnie warto zwrócić uwagę? Przedstawiamy najnowszy ranking paneli fotowoltaicznych na rok 2020!

19 lut. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Choć rząd czyni różne starania, aby Polacy nie odczuli zbyt mocno zmian na rynku energetycznym, nie da się ukryć, że podwyżki prądu czekają każdego z nas. Co więcej, już teraz płacimy za energię elektryczną niemal dwukrotnie więcej, niż przed kilkoma laty. Doskonałym sposobem na złagodzenie tej trudnej sytuacji są przydomowe elektrownie słoneczne. W 2020 roku ich opłacalność będzie wyższa niż kiedykolwiek dotąd.

13 lut. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Odnawialne źródła energii charakteryzują się tym, ze czerpanie z nich nie oznacza zmniejszenia ilości ich pokładów. Ich zasoby odnawiają się niezwykle szybko lub są praktycznie niewyczerpalne. Ale czy na pewno czerpanie z nich jest opłacalne? W jaki rodzaj OZE najlepiej jest obecnie inwestować?

7 sty. 2020
CZYTAJ WIĘCEJ

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego, niż budowa instalacji fotowoltaicznej. Wystarczy kupić kilka paneli, przymocować je na dachu i podpiąć do sieci. Nic bardziej mylnego! Budowa instalacji fotowoltaicznej to przedsięwzięcie wymagające sporej wiedzy i doświadczonych wykonawców. Najlepiej potwierdza to spora liczba błędów możliwych do popełnienia przy jej wykonywaniu.

9 gru. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Dokonując zakupu paneli słonecznych, zawsze stajemy przed wyborem pomiędzy panelami słonecznymi monokrystalicznymi a panelami słonecznymi polikrystalicznymi. Czym różnią się od siebie oba rodzaje paneli? Jakie znaczenie mogą mieć te różnice dla ich użytkowników? Jeśli przymierzasz się do budowy własnej instalacji fotowoltaicznej, koniecznie powinieneś poznać odpowiedzi na te pytania.

29 lis. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

O tym, że przydomowe elektrownie słoneczne są świetnym sposobem na minimalizację rachunków za prąd, przekonały się już tysiące, jeśli nie miliony Polaków. Czy jednak instalacje te w bardziej rozbudowanej formie mogą stanowić dobre źródło przychodów? Jakie są obecnie koszty budowy farm fotowoltaicznych i jakie zyski można czerpać z ich posiadania? Co mówią specjaliści o dotyczących tego prognozach na przyszłe lata?

13 lis. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Inwestując we własną instalację fotowoltaiczną, każdy z nas chce mieć pewność, że inwestycja ta okaże się spełniać pokładane w niej oczekiwania, zapewni odpowiednią ilość energii elektrycznej i – przede wszystkim – poważnie zmniejszy rachunki za prąd. Po jakim czasie zwróci się inwestycja w instalację fotowoltaiczną? Jak duża jest obecnie jej opłacalność?

29 paź. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Nie sposób przygotować jednego rankingu paneli fotowoltaicznych, który ująłby wszystkich obecnych na polskim rynku producentów i uszeregował poszczególne panele słoneczne w kolejności od najlepszego do najsłabszego. Można za to przygotować kilka rankingów uwzględniającą jedną tylko właściwość paneli lub ich producentów, a następnie w każdym wytypować zwycięzcę. Jakie wyniki w ten sposób otrzymamy?

25 paź. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Wiele osób narzeka obecnie na zbyt wysokie rachunki za energię elektryczną. Sytuacji nie poprawiają informacje o planowanych podwyżkach cen w tym sektorze gospodarczym. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że można w skuteczny sposób drastycznie obniżyć koszty prądu elektrycznego już na etapie budowy domu czy też jego remontu. Jednym z najbardziej popularnych sposobów na takie oszczędności są panele fotowoltaiczne, które nie tylko minimalizują rachunki za energię, ale również ograniczają emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

18 paź. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Obliczenie zapotrzebowania na energię czerpaną z instalacji fotowoltaicznej wydaje się proste. Wystarczy zsumować rachunki z ostatniego roku i dostosować ilość zużytej energii do mocy paneli. W rzeczywistości jednak zapotrzebowania na fotowoltaikę zależne jest do całego szeregu czynników, których istnienia często nawet nie podejrzewamy. Co to za czynniki?

2 paź. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Zapewne każdy zdaje sobie sprawę z tego, że skuteczność instalacji fotowoltaicznej zależy od słońca. Tym samym u osób zastanawiających się nad budową takiego systemu często pojawia się pytanie, czy fotowoltaika zimą spełni swoje zadanie? Spełni, jednak o to, aby tak się stało, należy zadbać już na etapie jej instalacji. Jak to zrobić?

27 wrz. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Rządowy program „Mój prąd” zapowiada bardzo duże ożywienie na rynku instalacji fotowoltaicznych. W głównej mierze przyczyni się do tego jego budżet w wysokości 1 mld złotych oraz przyznawane w ramach programu dopłaty do fotowoltaiki. Jaka może być maksymalna kwota pojedynczego dofinansowania? Ile osób będzie w stanie skorzystać z rządowej pomocy?

10 wrz. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Zalecenia Unii Europejskiej zobowiązują Polskę do znacznego zwiększenia udziału energii odnawialnej w całościowej produkcji energii elektrycznej. Do roku 2020 ma to być poziom 15%. Aby cel ten mógł zostać zrealizowany, nieco ponad miesiąc temu (23 lipca) rząd ogłosił program „Mój prąd”, realizowany przez Narodowy Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej. Co dziś wiemy o tym programie?

28 sie. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Polacy zainteresowani odnawialnymi źródłami energii mają obecnie dostęp do naprawdę różnych rozwiązań. Mogą instalować u siebie pompy ciepła, używać kotłów na biomasę czy też budować małe elektrownie wiatrowe. Badania pokazują jednak, że zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się instalacje czerpiące z energii słonecznej, a więc kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne.

20 sie. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Trwające od dłuższego czasu zamieszanie na rynku energii elektrycznej sprawiło, że odbiorcy prądu w całym kraju coraz bardziej obawiają się drastycznych podwyżek jego ceny. Jednym z najczęściej wdrażanych pomysłów pozwalających ustrzec się przed konsekwencjami wzrostu cen prądu jest szukanie alternatywnych źródeł energii. Szczególnym powodzeniem cieszą się tu instalacje fotowoltaiczne, budowane zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i gospodarstwa domowe.

14 sie. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Jeśli lubisz i umiesz sam przeprowadzać wszystkie przydomowe naprawy i instalacje, samodzielny montaż paneli słonecznych wydaje się być czymś właśnie dla Ciebie. Wydaje się, gdyż w rzeczywistości nie jest to takie proste. Oczywiście możesz samodzielnie stworzyć własną instalację fotowoltaiczną, ale tylko pod pewnymi warunkami. Jakimi?

9 sie. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

 „Mój Prąd" to program dotacji rządowych dla domowych instalacji fotowoltaicznych zapowiedziany 23. Lipca przez premiera Mateusz Morawieckiego. Dziś o założeniach do programu „Mój prąd” w pytaniach i odpowiedziach.

26 lip. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

"Mój prąd " - nowy rządowy program. 5 tys. zł dofinansowania do Elektrowni Słonecznej.

 

W ramach programu "Mój prąd” można zdobyć 50 % dopłaty do inwestycji w fotowoltaikę, nie większą jednak niż 5 tys. zł. To dobra wiadomość dla ok. 200 tys. gospodarstw domowych w Polsce, które skorzystają z dofinansowania.

24 lip. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Jednym z kluczowych elementów instalacji fotowoltaicznej jest tzw. falownik, zwany również inwerterem fotowoltaicznym. Jego rola jest tak duża i tak ważna, że powszechnie określa się go mianem „serca” każdej domowej lub firmowej elektrowni słonecznej. Aby serce to spełniało prawidłowo swoją rolę, musi być silne, sprawne i niezawodne. I właśnie dlatego nasi eksperci zalecają falowniki marki Zeversolar.

23 lip. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowym etapem montażu instalacji fotowoltaicznej jest jak najdokładniejsze wyliczenie zapotrzebowania na energię elektryczną obiektu, dla którego instalacja ta powstaje. Choć w przypadku klasycznych gospodarstw domowych jest to zadanie z pewnością łatwiejsze niż w przypadku firm, nadal wymaga szerokiej wiedzy i umiejętności, sięgających znacznie powyżej samej tylko analizy rachunków za prąd.

18 lip. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Co różni przedsiębiorcę od zwykłego Kowalskiego? Przedsiębiorca potrafi dostrzec okazję do zysku lub co najmniej poczynienia poważnych oszczędności tam, gdzie zwykły Kowalski widzi tylko niepotrzebne koszty. Na podstawie tej jednej zasady można sądzić, że w niedługim czasie zdecydowana większość polskich firm będzie zasilana energią elektryczną generowaną przez własne instalacje fotowoltaiczne. Skąd ta pewność?

10 lip. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Cena instalacji fotowoltaicznej

Aby ochronić swój portfel przed stale rosnącymi cenami prądu, warto pomyśleć o różnych, alternatywnych możliwościach pozyskiwania energii. Jedną z takich możliwości jest instalacja fotowoltaiczna, która po kilku latach pomoże zwrócić wydane na nią koszty. Jest to nie tylko wysoce opłacalne rozwiązanie, ale też ekologiczne. W tym artykule przybliżymy kwotę, którą należy początkowo wydać, by w kolejnych latach cieszyć się dużymi oszczędnościami na rachunkach za energię.

26 cze. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Ile zapłacisz za prąd w 2019 roku?

Na początku 2019 roku weszła w życie nowelizacja do ustawy o podatku akcyzowym. Powodem tego była groźba coraz szybciej wzrastających cen za energię elektryczną. Co prawda, tymczasowo udało się zażegnać kryzys, jednak to tylko chwilowe rozwiązanie. Dowiedz się, więcej o ustawie.

29 maj. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Z badania „Energia elektryczna w gospodarstwie” przeprowadzonego na zlecenie banku BNP Paribas przez Martin & Jacob jednoznacznie wynika, że głównym źródłem energii w gospodarstwach rolnych jest energia elektryczna. Jeśli jej ceny wzrosną, rolnicy będą skłonni inwestować głównie w fotowoltaikę. Średnio koszty energii elektrycznej to ok. 20 % całkowitych kosztów gospodarstwa rolnego.

25 kwi. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Osoby fizyczne (właściciele mikroinstalacji, o łącznej mocy do 50kW), które zdecydowały się na montaż systemu fotowoltaicznego, dzięki ustawie OZE mogą korzystać z tzw. systemu opustów, czyli rozliczenia nadwyżki energii z energią pobraną, dzięki czemu mogą obniżyć rachunki za energię elektryczną prawie do 0 zł. Inaczej sprawa wygląda z przedsiębiorcami – mogą również wykorzystać energię ze słońca na bieżąco w ciągu pracy instalacji a dodatkowo mają możliwość sprzedaży nadwyżki energii do sieci.

12 kwi. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Moduły fotowoltaiczne produkowane przez większość firm są chronione 25-letnią gwarancją. W tym czasie ich sprawność nie może spaść poniżej 80% wartości początkowej. Co stanie się po tym czasie? 25 lat to granica umowna. Na pewno nie stanie się tak, że panele po tym czasie nagle przestaną działać, jednak ich efektywność nieco spadnie ze względu na zużycie.

3 kwi. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Instalację fotowoltaiczną można bezpośrednio połączyć z innowacyjnym działaniem systemu opartego na foliach grzewczych, uzyskując maksymalne oszczędności. Jest to rozwiązanie służące nie tylko naszym portfelom, ale również środowisku. System folii grzewczych wymaga jedynie zasilania energią elektryczną, którą instalacja fotowoltaiczna produkuje ze słońca. Takie połączenie, jest więc rozwiązaniem kompleksowym, służącym zapewnieniu darmowego ogrzewania naszego domu.

21 mar. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ


Ponownie PV Instalator Polska Grupa PVGE Sp. z o.o. zdobywa tytuł NAJLEPSI 2019 wśród Sprzedawców Odnawialnych Źródeł Energii.

 

19 mar. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Naukowcy z Uniwersytetu Michigan pracują nad technologią przeźroczystych paneli fotowoltaicznych. Ich wydajność jest jeszcze niska i nie zastąpią one skutecznie okien w domach prywatnych, ale wielkie szklane elewacje biurowców będą mogły wytwarzać prąd choćby na potrzeby urządzeń biurowych. Transparentne panele fotowoltaiczne będą wykorzystywać do produkcji prądu, także promieniowanie niewidoczne gołym okiem tj. ultrafiolet.

11 mar. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Miło nam poinformować, że marka PVGE otrzymała prestiżową nagrodę Nadania Znaku Jakości w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Doradztwa Konsumenckiego dla Firm – LAUR EXPERTA.

Jest nam niezmiernie miło, że praca którą wykonujemy z najwyższą starannością została doceniona. Jak zaznaczył Prezes Zarządu Quality Instytute: w konkursie wyróżnione i promowane są produkty, usługi i marki, które właściwie odpowiadają na potrzeby klientów, cechują się nowoczesnością, wysoką jakością, oryginalnością, oraz potencjałem innowacyjnym.

1 mar. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Instalację fotowoltaiczną można bezpośrednio połączyć z działaniem pompy ciepła, uzyskując maksymalne oszczędności. Jest to rozwiązanie służące nie tylko naszym portfelom, ale również środowisku. Pompa ciepła wymaga zasilania energią elektryczną, a instalacja fotowoltaiczna produkuje ją ze słońca. Takie połączenie, jest więc rozwiązaniem kompleksowym, służącym zapewnieniu darmowego ogrzewania naszego domu.

13 lut. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Firma Longi Solar, producent fotowoltaicznych modułów, ogłosiła właśnie osiągnięcie nowego rekordu wydajności monokrystalicznych ogniw, w najwyższej technologii „PERC”.
Jak podaje Longi Solar, rekord ten przeszedł pozytywną weryfikację przez Krajowe Centrum Nadzoru i Inspekcji Jakości Produktów Fotowoltaicznych (CPVT).  

Już w lutym tamtego roku, firma odnotowała rekordową wydajność na poziomie 23,6 %.

Obecnie wartość ta osiągnęła, aż 24,06 %. Moduły zostały zbadane w standardowych warunkach testowych dla charakterystyki prądowo-napięciowej.

5 lut. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

W przypadku produkcji energii słonecznej z paneli fotowoltaicznych kluczowe dla osiąganych efektów jest panujące w danym miejscu nasłonecznienie oraz typ instalacji.

Instalacja fotowoltaiczna pracuje w ciągu dnia z różną mocą. Ma bardzo niski próg startowy – produkuje prąd od samego świtu. Jedyne czego potrzebuje to światło dzienne. Jednak to nie moc osiągana przez nią jest najważniejsza, a suma energii jaką uzyskujemy w ciągu roku.

12 kwi. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ

Zgodnie z ustawą o odnawialnych źródłach energii, która weszła w życie 1 lipca 2016 r., operatorzy systemów dystrybucyjnych są zobowiązani stosować system opustów ze swoimi klientami, którzy użytkują domowe mikroinstalacje OZE.

Sposób w jaki jesteśmy rozliczani (czyli wielkość opustów) zależy od wielkości naszej instalacji. Właściciele elektrowni słonecznych o mocy do 10 kW za każdą 1 kWh oddaną do sieci mogą sobie odebrać 0,8 kW. Właściciele instalacji powyżej 10 kW do 50 kW mogą sobie odebrać 0,7 kWh za każdą 1 kWh oddaną do sieci.

16 mar. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ

Jeden z naszych Klientów pochwalił się oszczędnościami za drugie półrocze 2017 roku, które uzyskał z własnej, domowej elektrowni słonecznej.

Przykład kolejnej, naszej instalacji idealnie dobranej do zapotrzebowania.

Instalacja działa od października 2016.
Bilans w 2017 roku wyszedł na 0 kWh.

6 mar. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ

PV Instalator POLSKA to jeden z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce. Swoim klientom oferuje kompleksowe rozwiązania w dziedzinie OZE (ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki). Jest również generalnym wykonawcą elektrowni i farm fotowoltaicznych w kraju i w Europie.

Po udanym wejściu na polski rynek w 2014 roku firma PV Instalator Polska rozszerza swoją działalność również o rynki europejskie. Obecnie firma oferuje swoje produkty i usługi klientom m.in. z Polski (poprzez sieć oddziałów zlokalizowanych w różnych województwach), Norwegii oraz krajów Europy Zachodniej.

19 sty. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ

System opustów to system magazynowania i rozliczania energii elektrycznej z Zakładem Energetycznym (Tauron, Enea, Energa, PGE, RWE). Nie jest istotne, czy energię wyprodukowaliśmy w ciągu dnia i wykorzystaliśmy na bieżąco czy też pobierzemy ją z ZE w nocy. Nadwyżki energii oddawane do sieci będą rozliczane na rachunku za energię kupowaną z sieci.
Dla instalacji o mocy od 0 do 10 kW obowiązuje wskaźnik 1:0,8 tj. jeżeli wyprodukujemy i oddamy do sieci np. 1.000 kWh odbierzemy 8.00 kWh. Dla instalacji o mocy powyżej 10 kW wskaźnik ten to 1:0,7.

12 sty. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ
FORMULARZ KONTAKTOWY
ZOSTAŃ FRANCZYZOBIORCĄ
Formularze messages
close
pvge-baner