Blog

Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej. Czy jest możliwa? Co sprawia, że coraz więcej osób zamierza ją przeprowadzić?

Fani i pasjonaci fotowoltaiki mawiają, że instalacja słoneczna jest jak czekolada – kto raz jej spróbuje, ten chce tylko więcej i więcej. Czy aby jednak coś takiego jak „więcej fotowoltaiki” w ogóle jest możliwe? Co mówią specjaliści na temat rozbudowy posiadanej już instalacji fotowoltaicznej? Na co należy się przygotować w związku z podobną inwestycją? Sprawdźmy!

Dlaczego coraz więcej osób chce rozbudowywać swoją instalację słoneczną?

Pasjonaci tzw. zielonej energii (zwanej też darmową energią) czerpanej przy pomocy paneli słonecznych często żartują między sobą na temat uzależniającego działania fotowoltaiki. Bo kto zamontował na swoim dachu choćby tylko jeden panel słoneczny, ten bardzo szybko zapragnie dołożyć do niego drugi, trzeci i jeszcze kolejny. Podejściu temu nie sposób się absolutnie dziwić, biorąc pod uwagę wszelkie zalety instalacji fotowoltaicznej, a przede wszystkim czerpane dzięki niej korzyści. Rosnące zainteresowanie tym tematem, często przeradzające się w prawdziwą pasję, widać na coraz większej liczbie for internetowych poświęconych zielonej energii. Oszczędzanie i samowystarczalność energetyczna stała się czymś w rodzaju nowego hobby, które jak żadne inne nie tylko nie generuje wydatków, ale wręcz je zmniejsza.

Jakie są warunki rozbudowy posiadanej już instalacji fotowoltaicznej?

Często osoby, które nie posiadają jeszcze własnej fotowoltaiki lub są dopiero na etapie jej budowy, sądzą, iż raz zamontowana instalacja musi pozostać w niezmienionej formie do końca swojego działania. Przekonanie to wynika zapewne stąd, iż każda taka instalacja słoneczna musiała zostać najpierw odpowiednio wyliczona i zaprojektowana, a tym samym wszelka ingerencja może jedynie zakłócić jej funkcjonowanie. Jak większość nieuzasadnionych niczym przekonań, tak i to dalekie jest od prawdy.

rozbudowa instalacji fotowoltaicznej

Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej do pożądanej mocy

Instalacje fotowoltaiczną można swobodnie rozbudowywać do pożądanej mocy, ale pod warunkiem, że robi się to zgodnie z obowiązującymi zasadami. Należy brać pod uwagę typ i moc dokładanych paneli słonecznych, ich usytuowanie względem słońca czy obciążenie posiadanego już inwertera. Ze względu na dużą liczbę pojawiających się przy rozbudowie każdej instalacji słonecznej zależności, warto przeprowadzenie tej inwestycji powierzyć profesjonalistom z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie. Ze swojej strony – jako PV Green Energy Grupa PVGE – gwarantujemy wszelką pomoc przy wycenie takiej rozbudowy i przeprowadzenie jej zgodnie z zasadami sztuki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z tym zagadnieniem, skontaktuj się z nami. Nasi doradcy odpowiedzą na każde Twoje pytanie.


Sprawdź również inne wpisy znajdujące się na naszym blogu!

montaż paneli fotowoltaicznych

"Moj prad " - nowy rzadowy program - 5 tys. dofinansowania

W ramach programu "Mój prąd” można zdobyć 50 % dopłaty do inwestycji w fotowoltaikę, nie większą jednak niż 5 tys. zł.

To dobra wiadomość dla ok. 200 tys. gospodarstw domowych w Polsce, które skorzystają z dofinansowania.

Według rządu program powstał, aby chronić polskie środowisko i obniżać Polakom rachunki za prąd. Program pochłonie blisko miliard zł i umożliwi on ograniczenie emisji o 600-800 tys. ton dwutlenku węgla rocznie.

 

25 lut. 2020
POWRÓT
To pole jest wymagane.
Niepoprawny adres email.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
Bezpieczne spotkanie z Doradcą (Skype)
Informacje o firmie uzyskałem z (wybierz): Internet (Google) Internet (inne) Facebook Instagram Radio Targi Prasa Inne
* Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w marketingu PV Instalator Polska Grupa PVGE. Zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną o produktach Pv Instalator Polska Grupa PVGE.
WYCZYŚĆ WYŚLIJ
FORMULARZ KONTAKTOWY
ZOSTAŃ FRANCZYZOBIORCĄ
Formularze messages
close
pvge-baner