Stale rosnąca popularność instalacji fotowoltaicznych wiąże się nieodzownie z rosnącą popularnością rozwiązań proekologicznych. Coraz większa świadomość społeczna o zagrożeniach płynących dla całego świata ze strony zmian klimatycznych, sprawia, że śmielej i chętniej sięgamy po dostępne, alternatywne źródła energii takie, jak na przykład fotowoltaika. Dotacje regionalne, które oferują wsparcie w finansowaniu inwestycji w fotowoltaikę, dodatkowo zachęcają potencjalnych prosumentów do podjęcia kroków w celu instalacji paneli fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych czy firmach.

Wśród pojawiających się dylematów czy wątpliwości związanych z instalacją paneli fotowoltaicznych jest wybór odpowiedniego sprzętu, który zagwarantuje najlepszą wydajność, a także bezawaryjną i bezpieczną pracę przez lata. Aby rozwiać wątpliwości, przygotowaliśmy ranking paneli fotowoltaicznych 2021, dzięki któremu być może łatwiej będzie podjąć decyzję, jakie panele fotowoltaiczne w 2021 będą najbardziej opłacalne.

Najlepsze panele fotowoltaiczne 2021

W naszym zestawieniu najlepszych paneli fotowoltaicznych 2021 przedstawiamy producentów i panele, które wyróżniają się najlepszą wydajnością, trwałością, a także największą popularnością i najwyższymi opiniami wśród użytkowników. W rankingu znajdują się firmy, charakteryzujące sięprzystępną ceną, która idzie w parze z wysoką jakością i trwałością paneli.

panele fotowoltaiczne 2021

Panele fotowoltaiczne Ja Solar

Firma Ja Solar to chiński producent paneli fotowoltaicznych, który w 2005 roku dynamicznie wkroczył do branży, goniąc konkurencję. Obecnie możemy śmiało powiedzieć, że dawno pozostawił ją w tyle, o czym świadczy ponad 300 patentów oraz kilka tak spektakularnych osiągnięć, jak na przykład zaprezentowany w ubiegłym roku panel o mocy 810 W. Producent oferuje 12-letnią gwarancję na swoje panele i gwarantuje 83-85% (w zależności od modelu) wydajności po 25 latach użytkowania. Panele marki Ja Solar charakteryzują się bardzo korzystną ceną w stosunku do prezentowanej jakości – bardzo dobrze wypadają w testach wytrzymałościowych PVEL, a także otrzymują wyróżnienia w testach PAN, a także PID. Dzięki łatwej dostępności oraz bardzo szerokiej gamie modeli prezentujących różne warianty mocy i wydajności, panele Ja Solar to jedne z najchętniej i najczęściej wybieranych paneli fotowoltaicznych na rynku.

Panele fotowoltaiczne Risen

Firma Risen od ponad 30 lat zajmuje się badaniami, rozwojem, a także produkcją, dystrybucją oraz sprzedażą modułów fotowoltaicznych. Na całym świecie panele fotowoltaiczne marki Risen słyną z nienagannej jakości. Firma posiada świetne zaplecze modułów poli oraz monokrystalicznych, a sam proces produkcyjny charakteryzuje się bardzo surową i dokładną kontrolą jakości, co przekłada się na trwałość oraz wydajność paneli tej firmy. Risen daje 12-letnią gwarancję na swoje produkty. Panele fotowoltaiczne marki Risen nadają się zarówno do niewielkich domowych instalacji, jak i do projektów wielkopowierzchniowych.

Panele fotowoltaiczne Sharp

Kolejna solidna i znana na całym świecie marka Sharp, to jeden z japońskich gigantów, zajmujący się produkcją sprzętu AGD, RTV, a także właśnie paneli fotowoltaicznych. To właśnie Sharp w 1976 roku wprowadził na rynek innowacyjne kalkulatory, które były zasilane ogniwami fotowoltaicznymi. Panele fotowoltaiczne marki Sharp, to przykład wysokiej jakości panelidostępnych w średniej półce cenowej. Charakteryzują się one dobrą sprawnością oraz dodatnią tolerancją mocy.

ranking paneli 2021

Panele fotowoltaiczne Qcells

Niemiecka marka Q-Cells zajmuje się produkcją paneli fotowoltaicznych stosunkowo krótko, jednak nie przeszkodziło jej to w tym, aby obecnie być jednym z największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie. Panele marki Q-Cells dostępne są w przestępnych cenach, które idą w parze z przyzwoitą jakością.